Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

W niedzielę i poniedziałek (7 i 8 marca 2021) strażacy z powiatu cieszyńskiego interweniowali m.in. w związku z pożarami sadzy w kominie, czy zadymieniem.

Pierwsza niedzielna (7.03) interwencja to działania w Międzyświeciu. O 5:16 strażacy udali się na ulicę Beskidzką, gdzie pomogli osobie, która zasłabła w wannie.

O 13:45 strażacy udali się do Mnicha na ulicę Cieszyńską w celu zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca LPR.

O 15:22 strażacy interweniowali w Cieszynie na ulicy Przykopa, w związku z pochylonym drzewem. Ratownicy usunęli zagrożenie.

O 17:25 ratownicy udali się do Ustronia na ulicę Cieszyńską, gdzie na trawniku przed opuszczonym domem, znajdował się wyniesiony ze środka granat z czasów II wojny światowej. Strażacy zabezpieczyli teren.

O 18:10 w Istebnej doszło do pożaru sadzy w kominie. Strażacy standardowo ugasili pożar, wyczyścili komin i sprawdzili, czy budynek jest już bezpieczny.

O 20:37 strażacy interweniowali w Cieszynie na ulicy Sarkandra, gdzie doszło do pożaru samochodu. Ratownicy podali 1 prąd wody, co doprowadziło do ugaszenia ognia, a następnie przekazali teren działań policji, w celu ustalenia właściciela pojazdu.

Do kolejnej interwencji doszło już w poniedziałek (8.03) w Cieszynie na ulicy Brożka – strażacy otworzyli mieszkanie na prośbę policji. W okolicy mieszkania wyczuwalna była woń rozkładu. W mieszkaniu strażacy trafili na zwłoki, w związku z widocznymi oznakami śmierci odstąpiono od reanimacji. Miejsce zostało przekazane policji – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

O 9:55 ratownicy interweniowali w Goleszowie, gdzie doszło do zadymienia w mieszkaniu. Dym pojawił się po zapaleniu w piecu kaflowym. Na miejscu stwierdzono 20 ppm czadu. Strażacy przewietrzyli mieszkanie. Kolejne pomiary nie wykazały już obecności tlenku węgla.

O 11:37 strażacy zneutralizowali w Istebnej plamę oleju.

O 15:06 ratownicy udali się do Koniakowa, gdzie doszło do pożaru sadzy. Ogień został ugaszony.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: