Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

Wtorek i środa (9-10.02) to pracowite dni dla strażaków z powiatu cieszyńskiego. W tym czasie ratownicy interweniowali m.in. w związku z pożarami, czy powalonymi drzewami.

Do pierwszego wtorkowego (09.02) zdarzenia doszło w Zbytkowie na ulicy Starowiejskiej. Ratownicy wyruszyli na pomoc kotu, który od kilku godzin znajdował się na drzewie. Na szczęście zwierzaka udało się bezpiecznie ściągnąć.

O 8:39 strażacy zneutralizowali plamę oleju w Mnichu na ulicy Cieszyńskiej.

O 9:31 w Wiśle na ulicy Malinka ratownicy usunęli konary drzewa, które niebezpiecznie nachylały się nad drogą.

O 10:08 strażacy pojawili się Wiśle na ulicy Głębce, gdzie doszło do pożaru – palił się drewniany dom mieszkalny. Po dojeździe na miejsce ustalono, że pięciu mieszkańców znajduje się poza budynkiem. Paliła się jedna drewniana ściana. Podano jeden prąd wody. Po dojeździe na miejsce kolejnych zastępów dogaszono ogień, sprawdzono budynek kamerą termowizyjną oraz pod kątem obecności gazów pożarowych – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

O 10:53 strażacy interweniowali w Wiśle na ulicy Fiedorowskiej, gdzie usunięto 2 drzewa, pochylone nad jezdnią.

Do kolejnej interwencji doszło w Cieszynie. Uruchomiła się czujka w hali widowiskowo-sportowej. Na szczęście był to alarm fałszywy.

O 12:00 strażacy interweniowali w Wiśle na ulicy 1 Maja, gdzie oblodzenie na rynnie stwarzało zagrożenie. Ratownicy usunęli oblodzenie.

O 12:06 ratownicy otrzymali zgłoszenie o samochodzie, który stoi w poprzek drogi. Na miejscu okazało się, że na miejscu nie ma osób poszkodowanych i wycieków, a samochód nie jest uszkodzony.

O 12:28 doszło do kolejnego pożaru, tym razem w Cieszynie na ulicy Długiej. Palił się budynek na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych. Ratownicy odłączyli prąd w budynku i ugasili ogień. Następnie sprawdzili wnętrze, w celu ustalenia, czy w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Na szczęście w budynku nikogo nie było.

O 20:26 strażacy pojawili się w Koniakowie, gdzie doszło do kolejnego pożaru sadzy w kominie. Strażacy podjęli standardowe działania. Ogień został szybko opanowany.

We wtorek strażacy również 3 razy dowozili osoby na szczepienie.

Do kolejnej interwencji doszło już w środę (10.02). O 8:20 strażacy usunęli drzewa, które pochylały się nad drogą w Chybiu na ulicy Leśnej.

O 11:59 strażacy dowieźli pacjenta na szczepienie.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: