Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

Wtorek i środa (29 i 30 grudnia 2020) to kolejne interwencje strażaków z powiatu cieszyńskiego. Ratownicy w tym czasie m.in usuwali przewrócone drzewa, czy zneutralizowali plamę oleju na jezdni.

Do pierwszego zdarzenia doszło we wtorek (29.12) w Puńcowie na ulicy Ptasiej. Drzewo przewróciło się tam na drogę. Ratownicy pocięli pień drzewa i usunęli go na pobocze.

O 15:20 strażacy znów interweniowali w związku z drzewem. Tym razem na ulicy Cieszyńskiej w Zamarskach. Drzewo nadłamało się i oparło o przewody TP – te jednak nie zostały uszkodzone. Ratownicy pocięli drzewo i usunęli w bezpieczne miejsce.

Ostatnia z wtorkowych interwencji to zgłoszenie ze Skoczowa. O 21:54 ratownicy udali się na ulicę Cieszyńską – zgłoszenie dotyczyło konieczności wykonania pomiarów w piwnicy budynku. Okazało się, że w związku z uszkodzeniem rury doszło tam do wycieku nieczystości. Miejsce sprawdzono czujnikami, te nie wykazały zagrożenia. Powiadomiono pogotowie wodno-kanalizacyjne – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

W środę (30.12) strażacy interweniowali raz. O 8:55 ratownicy udali się do Istebnej, gdzie zneutralizowali plamę substancji ropopochodnej na jezdni, która ciągnęła się od przysiółka Michałki do przysiółka Tartak. 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: