Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

Środowe popołudnie (02.12) było dla strażaków z powiatu cieszyńskiego pracowitym czasem. Na szczęście czwartek przywitał ratowników względnym spokojem – nie odnotowano żadnych interwencji. Gdzie ratownicy interweniowali w środę?

O 14:51 strażacy wyruszyli do Goleszowa na ulicę Grabową – zgodnie ze zgłoszeniem w jednym z mieszkań na podłodze miała leżeć osoba starsza, która odpowiadała, jednak nie była w stanie samodzielnie podejść do drzwi i otworzyć. Na miejscu potwierdzono treść zgłoszenia. Udało się otworzyć drzwi bez ich uszkadzania – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP. Strażacy wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego i udzieli osobie poszkodowanej wsparcia do czasu przybycia pogotowia.

O 19:08 ratownicy interweniowali w Brennej na ulicy Góreckiej, gdzie doszło do pożaru sadzy w kominie. Tym razem sadza zapaliła się w przewodzie kominowym kominka wolnostojącego. Ratownicy wybrali zawartość kominka, wyczyścili przewód kominowy i wybrali sadzę z wyczystki.  Budynek sprawdzono pod kątem obecności gazów pożarowych, nie stwierdzono zagrożenia.

Ostatnia z interwencji miała miejsce w Puńcowie na ulicy Cieszyńskiej. W wyniku uszkodzenia miski olejowej w samochodzie osobowym, na drodze pojawiła się plama oleju. Strażacy usunęli zagrożenie.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: