Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Środa i czwartek (4 i 5 listopada 2020) były dla powiatu cieszyńskiego dosyć spokojne. Strażacy w tym czasie, poza dowozami żywności i leków do osób objętych kwarantanną interweniowali tylko kilka razy. Większość zdarzeń to fałszywe alarmy.

Pierwsza z opisywanych interwencji miała miejsce w środę (4.11) w Cieszynie o 15:33. Był to kolejny w ostatnim czasie fałszywy alarm w PPG. Alarm spowodowany był awarią czujki.

O 19:46 strażacy znów udali się do PPG. Tym razem czujka wzbudziła się w innym obiekcie, jednak znów był to alarm fałszywy.

Kolejna interwencja miała miejsce już w czwartek (5.11). I znów strażacy wyruszyli sprawdzić alarm, który wpłynął na skutek wzbudzenia się czujki. Tym razem miało to miejsce w cieszyńskim Hotelu Liburnia. Czujka wzbudziła się w wyniku uruchomienia pieca do pizzy.

O 8:56 ratownicy pojawili się w Hażlachu na ulicy Rybackiej – zgłoszenie dotyczyło zatoru wody w rzece Piotrówka. Po przyjeździe na miejsce potwierdzono treść zgłoszenia. Zator powstał w wyniku przewrócenia się do rzeki drzewa oraz nagromadzenia się gałęzi i mułu – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP. Strażacy ze względu na utrudniony dojazd skorzystali z pomocy zgłaszającego, który dysponował traktorem. Drzewo zostało usunięte.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-18 18:21:39
krzysztof.mn+: dobra robota
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: