Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Wtorek i środa (3 i 4 listopada 2020) to kolejne pracowite dni dla strażaków z powiatu cieszyńskiego. W tym czasie ratownicy poza standardową pomocą osobom objętym kwarantanną interweniowali m.in. w związku z pożarem sadzy w kominie, czy fałszywymi alarmami.

Pierwsza z opisanych interwencji miała miejsce we wtorek (03.11) w Cieszynie na ulicy Bielskiej. Strażacy zneutralizowali plamę oleju, znajdującą się na jezdni.

O 16:24 ratownicy pojawili się w Ustroniu na ulicy Cholewy. Przy rozpalaniu w piecu zapaliła się tam sadza w kominie – po przybyciu na miejsce zastępów nie było już ognia, jednak wyczuwalny był charakterystyczny zapach palonej sadzy. Sprawdzono budynek pod kątem obecności tlenku węgla. W jednym z pomieszczeń stwierdzono 10 ppm czadu. Przewietrzono budynek i dokonano kolejnych pomiarów, tym razem nie stwierdzono zagrożenia. Budynek sprawdzono również kamerą termowizyjną. Następnie strażacy udrożnili komin – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

O 19:55 w Mnichu na ulicy Cieszyńskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejscu strażacy udzielili kwalifikowanej pomocy poszkodowanym, odłączyli instalację elektryczną w pojazdach, usunęli samochody na pobocze i uprzątnęli jezdnię.

O 23:55 ratownicy odnotowali kolejny fałszywy alarm w PPG w Cieszynie.

Do kolejnego zdarzenia doszło już w środę (4.11) w Ustroniu na ulicy Furmańskiej. O 9:51 wpłynęło zgłoszenie dotyczące drzewa, pochylonego nad jezdnią. Strażacy usunęli zagrożenie.

O 12:19 strażacy pojawili się w Ustroniu na ulicy Szpitalnej, gdzie uruchomiła się czujka w szpitalu reumatologicznym. Był to kolejny fałszywy alarm, czujka uruchomiła się przez parę wodną.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: