Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Poniedziałek i wtorek (2 i 3 listopada 2020) to kolejne pracowite dni dla strażaków z powiatu cieszyńskiego. Poza standardowym dowozem żywności i leków osobom objętym kwarantanną ratownicy interweniowali w związku z unieruchomionymi karetkami, czy pochylonym drzewem.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło w poniedziałek (2.11) o 1:39 w Ochabach na ulicy Kolonijnej. Ratownicy interweniowali w związku z karetką która zakopała się w błocie. Strażnicy pomogli karetce wyjechać na utwardzoną drogę.

Kolejna karetka pogotowia ugrzęzła w Ochabach na ulicy Chrobrego. Tym razem jednak osoby postronne pomogły medykom i ambulans wyjechała na drogę jeszcze przed przybyciem na miejsce zastępów.

O 9:35 ratownicy pojawili się w Wiśle na ulicy Malinka, gdzie z wody wyciągnęli truchło jelenia.

O 9:41 strażacy interweniowali w Bąkowie na ulicy Wiślańskiej w związku z kolizją – zderzyły się 3 samochody osobowe, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Pojazdy znajdowały się na poboczu, nie blokowały ruchu. Nie doszło również do wycieków płynów eksploatacyjnych. Działania na miejscu polegały na zabezpieczeniu terenu działań, odłączeniu akumulatorów w pojazdach i uprzątnięciu jezdni z rozbitych elementów karoserii – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Ostatnia z poniedziałkowych interwencji to fałszywy alarm. O 17:57 w PPG w Cieszynie uruchomiła się czujka. Na miejscu stwierdzono, że był to wynik awarii urządzenia.

Kolejna interwencja miała miejsce już we wtorek (3.11) w Cieszynie. To kolejny fałszywy alarm w PPG. Tym razem czujka uruchomiła się o 10:42.

O 11:27 ratownicy pojawili się w Pogwizdowie na ulicy Cieszyńskiej, gdzie drzewo pochylało się nad drogą i zwisało oparte o przewody energetyczne. Na miejscu interweniowało również pogotowie energetyczne. Drzewo zostało usunięte. Na czas działań ruch został wstrzymany.

Kolejna interwencja to kolejny fałszywy alarm. Tym razem czujka wzbudziła się w Istebnej w jednym z obiektów w rejonie przysiółka Andziałówka. Alarm spowodowany był pracami remontowymi.

O 13:36 ratownicy interweniowali w Pogórzu na ulicy Zalesie. Interwencja miała związek z wyczuwalnym zapachem gazu. Na miejsce zadysponowano pogotowie gazowe.

Ostatnia interwencja to działania na ulicy Frysztackiej w Cieszynie. O 13:51 doszło tam do czołowego zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Na miejscu początkowo wstrzymano ruch. Ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym i uprzątnęli jezdnię.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: