Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Piątek (09.10.2020) był dla strażaków z powiatu cieszyńskiego stosunkowo spokojnym dniem. Ratownicy, poza standardowym dowozem żywności i leków do osób objętych kwarantanną, interweniowali trzy razy.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło o 8:55 w Wiśle na ulicy Kopydło. Zgodnie ze zgłoszeniem, na jednej z działek miał znajdować się samochód z widocznym wyciekiem oleju. Na miejscu okazało się, że faktycznie, z samochodu wycieka substancja ropopochodna. Strażacy zneutralizowali plamę.

O 9:51 ratownicy pojawili się w Zebrzydowicach na ulicy ks. Janusza – doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych, którymi łącznie podróżowały trzy osoby. Gdy przybyły zastępy na miejscu była już obecna policja i zespół ratownictwa medycznego, który zajmował się jedną poszkodowaną osobą. Działania polegały na zabezpieczeniu terenu, sorpcji płynów i uprzątnięciu jezdni – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Ostatnie z opisywanych zdarzeń to miejscowe zagrożenie w Kończycach Wielkich. O 11:48 ratownicy udali się na ulicę Cieszyńską, gdzie na około 200-metrowym odcinku drogi znajdował się rozsypany żwir, przez który samochody wpadały w poślizg. Strażacy usunęli żwir z jedni.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: