Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

W Poniedziałek i wtorek (7 i 8 września 2020) Strażacy, poza standardowym dowozem żywności i leków do osób objętych kwarantanną, interweniowali w związku z pożarem samochodu i plamami oleju na drogach.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło w poniedziałek (07.09) w Kończycach Wielkich. O 4:08 zgłoszono pożar samochodu osobowego na ulicy Zamkowej – samochód osobowy doszczętnie spłonął przed przybyciem na miejsce zastępów. Działania polegały na przelaniu wraku wodą. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał – zrelacjonował st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w Ustroniu. O 6:52 w jednym z obiektów przy ulicy Sportowej uruchomiła się czujka. Na szczęście był to alarm fałszywy.

O 6:58 zgłoszono, że w Kozakowicach Górnych przy ulicy Osiedlowej znajduje się rozbity samochód, w którym siedzą dwie, nieruszające się osoby. Był to kolejny alarm fałszywy, gdyż znajdujące się w środku osoby spały, czekając na przyjazd znajomego.

Trzy kolejne interwencje, to trzy plamy oleju. Strażacy usunęli wycieki w Wiśle na ul. 1 Maja, w Cieszynie na Katowickiej oraz w Koniakowie na DW 943.

O 13:18 w Strumieniu na ulicy Londzina ratownicy usunęli gniazdo owadów błonkoskrzydłych.

O 16:55 strażacy zneutralizowali kolejną plamę oleju, tym razem w Istebnej na DW941.

Dwie kolejne interwencje to usuwanie gniazd owadów błonkoskrzydłych. Ratownicy interweniowali w Zbytkowie i w Istebnej.

Ostatnia z poniedziałkowych interwencji to kolejna plama oleju. Ratownicy zneutralizowali wyciek o 23:29 w Cieszynie na ulicy Frysztackiej.

We wtorek (08.09) ratownicy o 9:00 pojawili się w Ustroniu na ulicy Kościelnej. Ciężarówka zahaczyła o słup TP, który przewrócił się na pobocze. Na miejscu ratownicy zabezpieczyli zwisające przewody i przekazali teren działań TP.

Kolejne trzy wtorkowe interwencje dotyczyły usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: