Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Poniedziałek i wtorek (31.08 i 01.09 2020) to kolejne pracowite dni dla strażaków z powiatu cieszyńskiego. Poza standardowym dowozem żywności do osób objętych kwarantanną ratownicy usuwali skutki nawałnicy i interweniowali w związku ze zdarzeniami drogowymi.

W poniedziałek (31.08) ratownicy 6 razy interweniowali w związku z powalonymi lub nadłamanymi drzewami – jedno z tych zdarzeń to interwencja, która miała miejsce w Cieszynie na ulicy Brudzińskiego o 6:36.  Drzewo przewróciło się na wiatę samochodową oraz samochód, który stał przed wiatą. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał – podsumowuje st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Poza tym ratownicy interweniowali w związku z usuwaniem gniazd owadów błonkoskrzydłych.

Wtorek (01.09) rozpoczął się dla strażaków interwencjami w związku z plamami oleju na jezdni. Pierwsza z nich znajdowała się w Skoczowie na ul. Bielskiej, druga to kilometrowy odcinek plamy na ulicy Objazdowej. Ratownicy zneutralizowali wycieki.

O 8:47 ratownicy pojawili się w Ustroniu na osiedlu Manhattan, gdzie na wysokości 10 metrów znajdował się zwisający konar. Ratownicy przy użyciu drabiny i piły usunęli zagrożenie.

Kolejna interwencja to fałszywy alarm w jednym z istebniańskich hoteli. Czujka monitoringu przeciwpożarowego uruchomiła się w wyniku prac remontowych. Na miejscu nie stwierdzono zagrożenia.

O 9:55 w Ustroniu na Sosnowej ratownicy usunęli gniazdo os.

O 10:01 ratownicy udali się do Istebnej, gdzie zgodnie ze zgłoszeniem z budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego miała zwisać uszkodzona rynna. Na miejscu okazało się, że uszkodzony został fragment śniegołapu. Ratownicy obcięli zwisający element i zdemontowali uszkodzony fragment rynny.

O 14:11 doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego na S52 w Pogórzu. W związku z uderzeniem samochodu w barierki energochłonne 1 osoba odniosła obrażenia. Akcja ratunkowa związana była z utrudnieniami i czasowym zamknięciu drogi w kierunku Skoczowa.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-09-01 21:00:49
Selma: O, to już mamy ulicę Brudzińskiego? Joachima?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: