Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Wtorek i środa (21 i 22 lipca 2020) to kolejne interwencje strażaków z powiatu cieszyńskiego. Oprócz standardowych w ostatnim czasie dowozów żywności do osób objętych kwarantanną ratownicy interweniowali w związku z powalonymi lub pochylonymi drzewami, czy pomagali w transporcie chorego do karetki pogotowia.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło we wtorek (21.07) o 16:42 w Zebrzydowicach. Strażacy usunęli powalone drzewo na ulicy Jesionowej.

O 17:06 strażacy interweniowali w Cieszynie na ulicy Katowickiej, gdzie zneutralizowali plamę oleju.

O 18:53 ratownicy pojawili się w Skoczowie przy ulicy Cieszyńskiej – wezwanie dotyczyło ptaka, uwięzionego w rynnie kamienicy. Zwierzę zostało uwolnione i wypuszczone – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

O 20 ratownicy interweniowali w Cieszynie na ulicy Bobka, gdzie pomogli przetransportować chorego z 3 piętra bloku do karetki pogotowia.

Ostatnia z wtorkowych interwencji to działania w Jaworzynce. O 20 wpłynął alarm pożarowy z jednego z obiektów. Na szczęście był to alarm fałszywy, wezwanie było wynikiem nieumiejętnego obsługiwania centrali przeciwpożarowej w budynku.

Kolejna interwencja miała miejsce już w środę (22.07) o 9:25 i też okazała się alarmem fałszywym. Czujka uruchomiła się a w obiekcie zlokalizowanym Wiśle przy ulicy Dworcowej, na miejscu ratownicy nie stwierdzili jednak zagrożenia.

O 12:58 ratownicy interweniowali w Szpitalu Śląskim w Cieszynie, gdzie również wzbudziła się czujka. Na szczęście na miejscu okazało się, że również jest to alarm fałszywy – czujka uruchomiła się w wyniku prac remontowych, prowadzonych w budynku.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-23 21:29:13
OWCZARZY1: OWCZARZY1: BRAWO ECOZIELONE PAJACE DRZEW NIE WOLNO WYCINAĆ ANI PRZY DRODZE ANI PRZY TORACH CZY PRZY LINIACH ELEKTRYCZNYCH TYLKO PAJACE PIERWSI DZWONIĄ PO STRAŻ ŻE SIĘ COŚ STAŁO TYLKO TAK DALEJ BĘDZIE ZIELONY KRAJ !!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: