Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

Czwartek i piątek (9 i 10 lipca 2020) to kolejne interwencje strażaków z powiatu cieszyńskiego. Ratownicy w tym czasie standardowo dostarczali żywność i leki do osób objętych kwarantanną, ratowali sarnę, czy usuwali skutki zdarzeń drogowych. Ratownicy interweniowali również w związku z poszukiwaniami osoby zaginionej.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło w czwartek (09.07) o 15:23 w Zebrzydowicach na ulicy ks. Janusza. Strażacy usunęli gniazdo owadów błonkoskrzydłych.

Kolejna interwencja miała miejsce o 15:50, w Hażlachu na ulicy Parchów doszło do zderzenia dwóch pojazdów – zderzyły się dwa samochody osobowe, którymi łącznie podróżowały trzy osoby. W momencie przybycia na miejsce zastępów jedna osoba poszkodowana znajdowała się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego i została przewieziona do szpitala. Działania na miejscu polegały na kierowaniu ruchem i uprzątnięciu jedni po zderzeniu – wyjaśnił st. kpt. Marek Szalbot z cieszyńskiej PSP.

O 19:23 w Ustroniu strażacy usunęli rój pszczół, który został przekazany pszczelarzowi.

O 20:47 ratownicy interweniowali w Dzięgielowie na ulicy Polnej, gdzie sarna wpadła do niezabezpieczonej studni. Sarna nie odniosła żadnych obrażeń, została wyciągnięta i wypuszczona. Strażacy zabezpieczyli studnię deskami i otaśmowali teren.

Ostatnia z czwartkowych interwencji to poszukiwania osoby zaginionej w Ustroniu. Zgłoszenie wpłynęło o 23:14, na miejsce udało się 14 wozów strażackich, 2 quady i grupa poszukiwawcza z Jastrzębia-Zdroju. Szukano 70-latka. O 1:30 poszukiwany został znaleziony, jego stan oceniono na dobry. Dalej sprawą zajęła się policja.

Pierwsza interwencja w piątek (10.07) miała miejsce w Jaworzynce. Do strażaków wpłynęło zgłoszenie o ognisku pozostawionym bez dozoru w Jaworzynce. Był to alarm fałszywy.

W Chybiu na ulicy Akacjowej strażacy pojawili się celem uwolnienia psa, który zaklinował się pomiędzy barierkami balkonowymi. Gdy ratownicy przybyli na miejsce, zwierzę uwolniło się, nie podjęto więc działań.

Ostatnia z opisywanych interwencji to kolejne usunięcie gniazda owadów błonkoskrzydłych, tym razem na terenie Frelichowa - na ulicy Polnej.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: