Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

Piątek (05.06.2020) był kolejnym pracowitym dniem dla strażaków z powiatu cieszyńskiego. Ratownicy interweniowali między innymi w związku ze zdarzeniami drogowymi i skutkami tych zdarzeń (plamy oleju), czy powalonymi drzewami.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło w piątek (05.06) o 9:45 w Ustroniu na ulicy Wojska Polskiego. Drzewo przewróciło się tam na linie TP. Ratownicy usunęli drzewo.

O 10:48 trzy zastępy interweniowały w Wiśle na ulicy 1 Maja – zgodnie ze zgłoszeniem miało dojść tam do wypadku z udziałem trzech pojazdów. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono kolizję i jedną osobę poszkodowaną, która została zaopatrzona na miejscu przez Zespół Ratownictwa Medycznego, nie było konieczności przewiezienia jej do szpitala. Na miejscu pracowała również policja. Strażacy na miejscu zabezpieczyli teren, kierowali ruchem i uprzątnęli jezdnię – relacjonuje st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP

O 11 strażacy pojawili się w Istebnej, gdzie zneutralizowali plamę oleju. Plama powstała w wyniku wcześniejszej kolizji. Ratownicy szybko usunęli zagrożenie.

Kolejna interwencja to kolejna plama substancji ropopochodnej. Tym razem strażacy usuwali olej z ulicy Cieszyńskiej w Pogwizdowie, interwencję rozpoczęto o 11:15.

O 15:52 kolejna plama oleju została zlokalizowana na S52, niedaleko granicy (pas w kierunku ba Bielsko). Również tym razem plama została zneutralizowana.

O 16:26 strażacy interweniowali na ulicy Cieszyńskiej w Mnichu, gdzie zgłoszono kolejną plamę oleju.

Ratownicy również dwukrotnie dostarczali żywność do mieszkańców powiatu, objętych kwarantanną.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: