Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Wtorek i środa (5 i 6 maja 2020) to kolejne pracowite dni dla strażaków z powiatu cieszyńskiego. Oprócz pracy na granicach i dostarczania żywności osobom na kwarantannach, interweniowali również w związku z pożarami i usuwaniem skutków zdarzeń drogowych.

Do pierwszego z ezdarzeń doszło we wtorek (05.05.2020) w Cieszynie na ulicy Zamarskiej. Ratownicy sprawdzali budynek pod kątem obecności tlenku węgla – powodem wezwania było uruchomienie się czujki przy piecu gazowym centralnego ogrzewania. Pierwszy pomiar nie wykazał obecności tlenku węgla, jednak po uruchomieniu pieca stwierdzono 15 ppm czadu – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy Cieszyńskiej PSP. Ratownicy odłączyli dopływ gazu do pieca i przewietrzyli budynek.

Kolejne zdarzenie to interwencja w Kaczycach. O 12:18 strażacy pojawili się na ulicy Tuwima, gdzie doszło do pożaru sadzy w kominie. Ogień został ugaszony, a budynek sprawdzony pod kątem obecności tlenku węgla oraz kamerą termowizyjną.

O 16:01 strażacy interweniowali w Zaborzu na ulicy Czereśniowej, gdzie zgodnie ze zgłoszeniem konar drzewa zwisał nad drogą, stwarzając zagrożenie. Ratownicy usunęli niebezpieczeństwo.

Kolejna interwencja miała miejsce już w środę (06.05.2020). W Ustroniu na ulicy Wiejskiej zapalił się samochód osobowy. Strażacy podali na Citroena jeden prąd piany, co doprowadziło do ugaszenia ognia. Kierowca znajdował się poza pojazdem i nie odniósł żadnych obrażeń. Ratownicy zakręcili zawór butli gazowej i odłączyli akumulator w pojeździe.

O 14:42 zastępy interweniowały w Kończycach Małych na ulicy Jagiellońskiej. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowali tylko kierowcy, żaden z nich nie odniósł obrażeń. Działania na miejscu polegały na odłączeniu akumulatorów w pojazdach i uprzątnięciu jezdni.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: