Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Wtorek i środa (31 marca i 1 kwietnia 2020 roku) to kolejne pracowite dni dla strażaków z powiatu cieszyńskiego. Oprócz prowadzonych od kilku tygodni działań na granicach, ratownicy interweniowali m.in. w związku z dowozem żywności do osób objętych kwarantanną, czy podejrzeniem ulatniania się tlenku węgla.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło we wtorek (31.03.2020) o 19:40 w Skoczowie na ulicy Morcinka. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali samochód, stojący w poprzek drogi. W środku znajdował się kierowca, najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu. Na miejsce zadysponowano policję i Zespół Ratownictwa Medycznego.

O 20:46 strażacy interweniowali w Międzyświeciu na ulicy Blokowej, gdzie przeprowadzili pomiar tlenku węgla w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego. Na szczęście wezwanie okazało się alarmem fałszywym.

O 21:30 ratownicy wrócili na ulicę Morcinka – paliła się plastikowa doniczka w mieszkaniu na trzecim piętrze budynku wielorodzinnego. Ogień został ugaszony przed przybyciem na miejsce zastępów. Nikt nie ucierpiał. Na miejscu przewietrzono pomieszczenia i dokonano pomiarów. Nie stwierdzono zagrożenia – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Do kolejnego zdarzenia doszło już w środę (01.04.2020). O 8:12 zastępy interweniowały w Wiśle Głębcach, gdzie stwierdzono pięciokilometrową plamę substancji ropopochodnej (ciągnącą się aż do Istebnej). Strażacy zneutralizowali wyciek.

O 9:26 w Skoczowie na ulicy Klonowej strażacy wypompowali wodę z piwnicy. Kotłownia budynku mieszkalnego została zalana w wyniku awarii instalacji wodnej. Ratownicy przy zastosowaniu pompy szlamowej usunęli problem.

Ostatnie środowe działania strażaków, to dowiezienie przez jednostki OSP żywności do osób na kwarantannach. Strażacy udali się o 9:52 do Istebnej i o 11:55 do Strumienia. Za każdym razem ratownicy, wyposażeni w środki ochrony osobistej dostarczyli produkty pod drzwi. Działania tego typu podejmowane są na zlecenie: Urzędów Miejskich i Gminnych, MOPSów i GOPSów.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-01 17:24:55
Herr Flick: Po co ten samochód stał w poprzek drogi?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: