Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

W czwartek (19.03.2020) strażacy z powiatu cieszyńskiego interweniowali 5 razy. Działania miały związek m.in. z niewielkim pożarem w ustrońskim dyskoncie, zadymieniem mieszkania w Cieszynie, czy usuwaniem skutków zdarzeń drogowych. W piątek (20.03.2020) w powiecie było już spokojniej, do godziny 16:00 ratownicy odnotowali tylko jedną interwencję.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło w czwartek (19.03.2020) o 9:53 w Ustroniu na ulicy Cieszyńskiej. Uruchomił się alarm pożarowy w jednym z dyskontów. Jak się okazało, alarm miał związek z trwającymi na miejscu pracami – w wyniku wymiany bezpiecznika doszło do zwarcia i pojawił się ogień, który jednak został ugaszony, jeszcze przed przybyciem na miejsce strażaków. Przeprowadzono ewakuację sklepu, obiekt sprawdzono pod kątem obecności tlenku węgla. Nie stwierdzono zagrożenia.

Do kolejnego zdarzenia doszło o 13:25 w Cieszynie na ulicy Bobreckiej – zgodnie ze zgłoszeniem, miało dojść do zadymienia mieszkania na parterze w budynku wielorodzinnym, z trzema lokalami mieszkalnymi. Strażacy w ubraniach ochronnych weszli do mieszkania na parterze i przeprowadzili pomiary. Stwierdzono obecność tlenku węgla – 70 ppm. W drugim mieszkaniu na parterze tlenku węgla nie stwierdzono, natomiast w mieszkaniu na piętrze było 20 ppm. Przewietrzono i dokonano kolejnych pomiarów, tym razem zagrożenia nie było. Przyczyną zadymienia i pojawienia się tlenku węgla była cofka kominowa. Po rozpaleniu w piecu kaflowym w mieszkaniu na piętrze pojawił się wsteczny ciąg spalin we wspólnym kominie – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

O 14:38 strażacy udali się do Harbutowic na ulicę Śląską (węzeł łączący S52 z DK1), gdzie samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Poszkodowany kierowca motocykla został przewieziony do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Na miejscu obecna była również policja. Na czas działań droga była przejezdna jednym pasem. Strażacy zneutralizowali wycieki i przesunęli pojazdy na pobocze.

O 18:38 strażacy zneutralizowali niewielką plamę oleju na ulicy Stara Droga w Harbutowicach.

W piątek (20.03.2020) strażacy interweniowali w Koniakowie. O 13:37 otrzymali wezwanie do drzewa, utrudniającego przejazd. Na miejscu okazało się, że pochylone gałęzie stanowią zagrożenie. Ratownicy ścięli zwisające elementy.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: