Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Środa (18.03.2020) była pracowitym dniem dla strażaków z powiatu cieszyńskiego. Zastępy wyjeżdżały m.in. do zdarzeń drogowych i pożarów traw. Strażacy pomogli również w dostarczeniu najpotrzebniejszych artykułów dla osoby objętej kwarantanną.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło o 8:00 w Skoczowie na ulicy Wiślańskiej – zgodnie ze zgłoszeniem doszło do zadymienia z samochodu osobowego. Okazało się, że dym wydobywa się z komory silnika. Przyczyną był wyciek oleju na układ wydechowy. Na miejscu odłączono akumulator w pojeździe i usunięto wyciek – wyjaśnia st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

O 10:55 doszło do pożaru trawy w Koniakowie. Paliło się około 300 metrów kwadratowych suchej trawy. Strażacy szybko zażegali zagrożenie, jednak o 12:32 odnotowali niemalże identyczną interwencję, również w Koniakowie. I w tym przypadku sytuacja została szybko opanowana. Do pożaru suchej trawy doszło również w Brennej na ulicy Leśników, tam obszar zajęty ogniem to około 200 metrów kwadratowych.

O 12:24 w Ustroniu na ulicy Daszyńskiego doszło do pożaru słupa energetycznego. Na miejscu strażacy zastali dogasający pożar. Po zabezpieczeniu terenu działań i sprawdzeniu, czy słup i okoliczne ogrodzenia znajdują się pod napięciem, ratownicy przekazali miejsce Pogotowiu Energetycznemu.

Kolejna interwencja to zdarzenie z Wisły. O 15:16 ratownicy udali się na ulicę Głębce, gdzie miało dojść do dachowania samochodu osobowego. Pojazd znajdował się jednak na kołach. Z czterech osób podróżujących autem, jedna została poszkodowana, nie było jednak konieczności przewiezienia jej do szpitala. Strażacy na miejscu odłączyli akumulator, zneutralizowali wycieki i uprzątnęli jezdnię.

O 15:43 strażacy zostali wezwani w celu dostarczenia żywności i leków do osoby objętej kwarantanną. Zastęp udał się na ulicę Limanowskiego w Cieszynie. Strażacy wyposażeni w środki ochrony osobistej zostawili niezbędne artykuły pod drzwiami.

O 21:51 strażacy udali się do Pierścca na ulicę Leguś, gdzie zneutralizowali plamę oleju o długości ok. 150 metrów.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: