Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

W poniedziałek i wtorek (9 i 10 marca 2020 roku) strażacy z powiatu cieszyńskiego odnotowali kilka interwencji. Poniedziałek okazał się pracowity, na szczęście we wtorek strażacy odnotowali tylko jedno miejscowe zagrożenie.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło w poniedziałek (09.03.2020) w Brennej na ulicy Wyzwolenia. Zgodnie ze zgłoszeniem, drzewo pochylało się na linię niskiego napięcia. Strażacy usunęli zagrożenie.
Kolejne zdarzenie to wybuch gazu i pożar w Pogwizdowie. O sprawie informowaliśmy w osobnym artykule. Link tutaj.

O 16:14 strażacy pojawili się w Ustroniu na ulicy Katowickiej, gdzie pracownicy budynku przemysłowego zgłosili wyczuwalny zapach gazu – na miejscu stwierdzono 8 osób – pracowników przestrzeni biurowych, które wyszły poza budynek. Po rozpoznaniu nie stwierdzono obecności gazu. Na miejscu pojawiło się pogotowie gazowe, które potwierdziło, że w pomieszczeniach nie ma gazu, co więcej, budynek nie jest podłączony do instalacji gazowej – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

O 19:09 strażacy interweniowali w Cisownicy na ulicy Krokusów. W jednym z budynków doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Strażacy ugasili ogień i wyczyścili komin. Po sprawdzeniu budynku kamerą termowizyjną i czujnikiem tlenku węgla interwencję zakończono.

Ostatnia poniedziałkowa interwencja to zdarzenie z 21:06. Strażacy udali się do Cieszyna na ulicę Hallera, gdzie na drzewie siedział kot. Jak stwierdzili strażacy, zwierzę raczej nie zbierało się do zejścia, siedziało na wysokości około 7 metrów, na działce sąsiada właściciela kota. Po uzyskaniu zgody na wejście na działkę strażacy zdjęli kota i oddali właścicielowi.

We wtorek (10.03.2020) strażacy interweniowali o 12:28 na skoczowskim rynku. Doszło tam do oderwania kawałku gzymsu, który upadł na zabezpieczony teren. Na miejscu prowadzone są prace remontowe. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, strażacy pouczyli kierownika robót o konieczności zachowania szczególnej ostrożności.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: