Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyński uniwersytet również zamknięty

Jak się okazuje, w powiecie cieszyńskim zamykane są nie tylko szkoły, ale również uczelnie. O zawieszeniu zajęć od środy (11.03.2020) poinformował w swoim komunikacie Prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk – Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W tym przypadku odwołanie zajęć nie ogranicza się tylko do Cieszyna, studenci mają wolne na wszystkich wydziałach i innych jednostkach UŚ.

- W związku z rosnącym zagrożeniem epidemią wirusa SARS-CoV-2 podjąłem decyzję o zawieszeniu od dnia 11 marca 2020 roku (włącznie) do odwołania zajęć dydaktycznych na wszystkich wydziałach i w innych jednostkach Uniwersytetu Śląskiego. Szczegółowe informacje na temat pozostałych ograniczeń w funkcjonowaniu uczelni w okresie zagrożenia epidemiologicznego zostaną zawarte w stosownym zarządzeniu Rektora UŚ, które zostanie ogłoszone jutro po spotkaniu rektorów uczelni śląskich oraz wojewody śląskiego. Posiedzenie zaplanowane zostało na 11 marca 2020 r. o godzinie 14.00 – poinformował we wtorkowy wieczór Rektor UŚ.

Jak udało nam się dowiedzieć, swoje spotkania odwołał również działający przy Uniwersytecie Śląskim cieszyński Uniwersytet Trzeciego Wieku. Prezes Stowarzyszenia – Lucyna Bałandziuk – poinformowała o odwołaniu wszystkich zajęć. Przełożona została również planowana na 23 marca 2020 roku konferencja, dotycząca zdrowia seniorów.

Aktualnie nie wiadomo, czy na zawieszenie zajęć zdecyduje się cieszyński oddział WSB, dotąd nie pojawił się w tej sprawie żaden komunikat.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: