Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Wtorek i środa (3 i 4 marca 2020) były w powiecie cieszyńskim stosunkowo spokojne. We wtorek strażacy odnotowali kilka interwencji, w środę tylko jedną. Działania ratowników dotyczyły: zabezpieczenia uszkodzonego fragmentu elewacji, powalonego drzewa, zabezpieczenia beczek z nieznaną substancją, pożaru sadzy w kominie i zabezpieczenia lądowiska dla LPR.

We wtorek (03.03.2020) strażacy rozpoczęli od interwencji w Skoczowie. Zastępy o 12:46 pojawiły się na ulicy Radosnej, gdzie zgodnie ze zgłoszeniem, uszkodzeniu uległ fragment elewacji budynku – uszkodzenia powstały na skutek zeszłotygodniowej wichury. 7 paneli PCV zwisało z elewacji. Strażacy usunęli zwisające fragmenty – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy Cieszyńskiej PSP.

Do kolejnego zdarzenia doszło o 13:10 w Ustroniu na Orzechowej. Drzewo przewróciło się na drogę, tarasując przejazd. Strażacy pocięli drzewo i usunęli go na pobocze.

Około godziny 14 strażacy zostali wezwani do Cisownicy, gdzie znaleziono beczki z nieznaną substancją. O zdarzeniu informowaliśmy tutaj.

Ostatnie z wtorkowych zdarzeń to interwencja w Skoczowie. O 15:52 ratownicy pojawili się na ulicy Raszki, gdzie doszło do pożaru sadzy w kominie. Strażacy wygasili w piecu, ugasili ogień i wyczyszczali komin. Po upewnieniu się, że nie ma już zagrożenia (sprawdzenie budynku kamerą termowizyjną i pod kątem obecności tlenku węgla), działania zostały zakończone.

W środę (04.03.2020) strażacy z JRG Skoczów i OSP w Pruchnej zabezpieczali lądowisko dla helikoptera. O sprawie pisaliśmy tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: