Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Czwartek i piątek (20 i 21 lutego 2020) to kolejne pracowite dni dla strażaków z powiatu cieszyńskiego. Ratownicy interweniowali między innymi w związku z ulatniającym się gazem, pożarami sadzy w kominie i neutralizacją plam oleju.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w czwartek (20.02.2020) o 5:46 w Górkach Wielkich. Wezwanie dotyczyło wyczuwalnego zapachu gazu – potwierdzono, że wyczuwalny jest zapach gazu przy stojaku na jedenastokilogramowe butle propan-butan. Na stojaku znajdowały się butle puste i pełne. Pełne wyniesiono na łąkę, z dala od zabudowań i po kolei sprawdzano. Jedna z nich okazała się nieszczelna przy gwincie. Butlę zabezpieczono i na miejsce wezwano przedstawiciela firmy zajmującej się butlami. Przekazano mu butlę na piśmie – relacjonował st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Do kolejnego zdarzenia doszło o 11:16 w Dębowcu na ulicy Żniwnej. W jednym z budynków doszło do pożaru sadzy. Strażacy standardowo ugasili ogień, wyczyścili komin, wynieśli sadzę i sprawdzili budynek kamerą termowizyjną oraz pod kątem obecności tlenku węgla.

O 11:46 w Ustroniu na ulicy Nadrzecznej również doszło do pożaru sadzy w kominie, tym razem w budynku karczmy. Zadymienie objęło część gospodarczą. Pożar ugaszono piaskiem, wniesiono sadzę oraz sprawdzono budynek kamerą termowizyjną i pod kątem obecności tlenku węgla.

O 12:42 w Goleszowie na ulicy Makowej strażacy neutralizowali plamę oleju o długości 100 metrów.

Ostatnie z czwartkowych zdarzeń to interwencja w Strumieniu. Zastępy pojawiły się o 14:59 na ulicy Cieszyńskiej. Doszło tam do pożaru komory silnika w samochodzie osobowym. Strażacy ugasili ogień jednym prądem piany w natarciu. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, na miejscu pracowała również policja.

Do kolejnego zdarzenia doszło już w piątek (21.02.2020) w Cisownicy na ulicy Cisowej. 2 zastępy pracowały przy neutralizacji dwukilometrowej plamy substancji ropopochodnej.

O 11:09 ratownicy pojawili się w Cieszynie na ulicy Frysztackiej, gdzie drzewo przewróciło się na drogę. Strażacy pocięli drzewo i usunęli na pobocze.

O 12:17 strażacy interweniowali w rejonie przysiółka Trzycatek w Jaworzynce, gdzie pomogli Zespołowi Ratownictwa Medycznego w transporcie chorego do karetki.

Ostatnie z opisywanych zdarzeń to interwencja z 13:16. Strażacy pojawili się w Zebrzydowicach na ulicy Okrężnej, gdzie przewody TP zwisały nisko nad jezdnią. Ratownicy zabezpieczyli miejsce i usunęli zagrożenie.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-18 18:43:33
krzysztof.mn+: pożar sadzy?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: