Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Początek roku na razie upływa w powiecie cieszyńskim stosunkowo spokojnie. W czwartek i piątek (2 i 3 stycznia 2020 roku) strażacy odnotowali kilka interwencji dziennie, z czego większość stanowiły zgłoszenia dotyczące przechylonych lub powalonych drzew.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w czwartek (02.01.2020) o 10:59. Strażacy pojawili się w Cieszynie na ulicy Stryi, gdzie doszło do pożaru sadzy w kominie – do pożaru doszło w wyniku braku wyczystki kominowej. Sadza uzbierała się w przewodzie i gdy zapalono w kominku, doszło do pożaru – wyjaśnił st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP. Ratownicy wygasili w kominku i usiłowali ugasić ogień z góry, jednak działania nie przyniosły spodziewanych skutków. Ostatecznie ratownicy wykonali otwory w przewodzie kominowym i opróżnili go z sadzy, co ostatecznie doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie budynek sprawdzono kamerą termowizyjną i czujnikiem tlenku węgla, nie stwierdzono zagrożenia.

O 11:13 zastęp pojawił się w Ustroniu na ulicy Katowickiej, gdzie strażacy pomogli policji w uprzątnięciu jezdni i neutralizacji wycieków po kolizji.

Ostatnia czwartkowa interwencja to zgłoszenie z Ustronia. Na ulicy Sanatoryjnej znajdowało się pochylone drzewo, oparte o drugie. Ratownicy usunęli zagrożenie.

Do kolejnego zdarzenia doszło już w piątek (03.01.2020) w Kończycach Małych/ O 8:58 zastęp pojawił się ulicy Folwarcznej, gdzie zgodnie ze zgłoszeniem miało znajdować się złamane drzewo. Strażacy usunęli zagrożenie, usuwając zbutwiały, nadłamany konar.

Kolejne zdarzenie również ma związek z drzewem, które jednak nie przewróciło się w sposób naturalny. O 13:39 ratownicy otrzymali zgłoszenie z prośbą o usunięcie drzewa w Cieszynie na ulicy Błogockiej. Na miejscu zabezpieczono teren działań i usunięto z drogi drzewo, które przewróciło się w wyniku uderzenia w nie samochodem.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: