Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Niedziela i poniedziałek (1 i 2 grudnia 2019) były w powiecie cieszyńskim stosunkowo spokojne. Strażacy interweniowali w tym czasie trzy razy. Jeden raz w związku z samochodem, który wypadł z drogi, raz z pożarem, a jedna interwencja związana była z zadymieniem, wywołanym przez przypalenie posiłku.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło w niedzielę (1.12.2019) w Dzięgielowie. O 17:40 zastępy strażaków pojawiły się na ulicy Stromej, gdzie doszło do pożaru budynku gospodarczego. Pożar objął obiekt o wymiarach 3 x 4 metry, oddalonego o około 150 metrów od drogi dojazdowej – działania na miejscu polegały na podaniu jednego prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia ognia. Następnie teren oświetlono i rozebrano nadpalone elementy budynku. Obiekt oddymiono, sprawdzono pod kątem obecności tlenku węgla oraz przy zastosowaniu kamery termowizyjnej. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał – wyjaśnił st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Kolejne zdarzenia to interwencja z godziny 20:26. Strażacy pojawili się na ulicy Bucewicza w Cieszynie, gdzie zgodnie ze zgłoszeniem, miało dojść do zadymienia klatki schodowej w jednym z budynków. Jak ustalili strażacy, dym pojawił się w wyniku przypalenia posiłku. Ogień został ugaszony jeszcze przed przybyciem na miejsce zastępów. Budynek przewietrzono i sprawdzono pod kątem obecności tlenku węgla. Nie stwierdzono zagrożenia.

Do kolejnego zdarzenia doszło już w poniedziałek (2.12.2019). Strażacy na prośbę policji pojawili się w Ustroniu na ulicy Skalica. Na miejscu stwierdzono samochód, który wypadł z drogi i zatrzymał się na drzewach. W środku nie było kierowcy. Ratownicy odłączyli akumulator w pojeździe. Teren został przeszukany, w sprawdzanie okolicznych miejsc zaangażowano również psa tropiącego. Nikogo nie znaleziono. Po zakończeniu poszukiwań strażacy ułatwili dostęp do samochodu, który został zabrany przez holownik.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: