Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

Wtorek i środa (22 i 23 października 2019) na szczęście były w powiecie cieszyńskim stosunkowo spokojne, strażacy jednak i tak odnotowali kilka interwencji. Część z nich związana była z usuwaniem skutków zdarzeń drogowych. Doszło również do pożaru samochodu osobowego i opony w samochodzie ciężarowym.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło we wtorek (22.10.2019) w Skoczowie. O godzinie 8 rano strażacy udali się na ulicę Katowicką, gdzie doszło do zapalenia opony w samochodzie ciężarowym – ogień został opanowany jeszcze przez kierowcę, który użył gaśnicy. Zastęp po przybyciu na miejsce dogasił oponę. Ogień nie poczynił zbyt wielkich strat – wyjaśniają strażacy.

Kolejna interwencja to zgłoszenie, dotyczące zwisającego nad jezdnią przewodu telekomunikacyjnego. Strażacy ok. godziny 11 udali się na ulicę Frysztacką w Cieszynie, gdzie zabezpieczyli przewód tak, aby nie utrudniał przejazdu.

O 12 w Hażlachu na ulicy Cieszyńskiej zapalił się samochód osobowy. Strażacy ugasili ogień. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Również o 12 inny zastęp udał się do Wisły na ulicę Olimpijską, gdzie konar zwisał nad jezdnią. Zagrożenie usunięto przy zastosowaniu piły.

O 14 strażacy interweniowali w Pogórzu na ulicy Bielskiej, gdzie zneutralizowali plamę oleju, znajdującą się na jezdni.

Ostatnia z wtorkowych interwencji to zgłoszenie z Ustronia. Ok. godziny 16 jednostka OSP pojawiła się na ulicy Jaśminowej, w celu wypompowania zanieczyszczonej wody ze studni.

W środę (23.10.2019) strażacy odnotowali dwa wyjazdy. Obie interwencje to działania, związane z usuwaniem skutków zdarzeń drogowych na ulicy Kochanowskiego w Zebrzydowicach. O godzinie 6:30 samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w słup. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. O 11:14 doszło tam do kolizji, na szczęście tym razem obyło się bez osób poszkodowanych.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: