Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

Początek tygodnia dla strażaków z powiatu cieszyńskiego okazał się bardzo pracowity. W związku z wiatrem w poniedziałek (30.09.2019) odnotowano łącznie 27 interwencji. Na szczęście w zdarzeniach nikt nie ucierpiał. Dziś (01.10.2019) po wietrze zostało już tylko wspomnienie, jednak zastępy interweniowały kilkukrotnie.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło we wtorek (01.10.2019) o godzinie 9:39 w Bąkowie na ulicy Wiślańskiej (DK81). Zgłoszenie dotyczyło zderzenia dwóch samochodów, jednak po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy ustalili, że w zderzeniu brały udział cztery pojazdy. Na czas trwania działań droga była nieprzejezdna – Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren działań. Dwie osoby poszkodowane znajdowały się w jednym z pojazdów, jedna znajdowała się na poboczu. W działaniach brały udział 4 zastępy strażaków, trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz trzy patrole policji. Strażacy wykonali dostęp do osób poszkodowanych i pomogli ratownikom medycznym w działaniach. Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala. Po zakończeniu działań policji uprzątnięto drogę – wyjaśnił st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

O 11:32 strażacy interweniowali w Pogórzu na ulicy Zalesie. Na miejscu okazało się, że pochylone drzewo, które wspierało się na innych, groziło zawaleniem na pobliski budynek. Po przybyciu samochodu – drabiny usunięto zagrożenie.

Ostatnia z wtorkowych interwencji to zgłoszenie z Pierścca. O 13:06 strażacy otrzymali informację o pożarze przybudówki na ulicy Zaułek. Na szczęście po przybyciu na miejsce zgłoszenie nie zostało potwierdzone. Do pożaru owszem, doszło, jednak zapaliła się trawa w donicy na tarasie. Ogień został ugaszony przez mieszkankę domu, przed przybyciem na miejsce strażaków.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: