Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyński UTW rozpoczął rok akademicki 2019/2020

W poniedziałek (30.09.2019) w teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego, połączona z obchodami 15-lecia Cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Seniorzy mogli wysłuchać oficjalnych przemówień i gratulacji, wykładu inauguracyjnego oraz obejrzeć program artystyczny, przygotowany przez Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej.

Cieszyński Uniwersytet Trzeciego Wieku to stowarzyszenie, którego zadaniem jest między innymi aktywizacja seniorów. W ciągu 15 lat działania (założony został w 2004 roku) miał czterech prezesów oraz setki słuchaczy. Wiele osób również wspiera działania aktywnych seniorów. Cieszyński UTW cieszy się wsparciem Uniwersytetu Śląskiego, władz samorządowych oraz organizacji, działających na terenie miasta.

Popularna jest również współpraca pomiędzy uniwersytetami trzeciego wieku z różnych miast. Na inauguracji roku akademickiego 2019/2020 pojawili się m.in. przedstawiciele UTW w Ustroniu, czy też w Nysie.
- Dzięki działalności naszego Uniwersytetu wielu mieszkańców Cieszyna i okolic przekonało się, że podobnie jak jesień może być najpiękniejszą porą roku, tak i dojrzały wiek może być najlepszym okresem życia. Na naszym uniwersytecie nigdy nie było egzaminów wstępnych ani sesji egzaminacyjnych. Była i jest jedynie radość studiowania i wiecznej młodości – mówiła w trakcie uroczystego rozpoczęcia roku akademickiego Lucyna Bałandziuk, prezes cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Jubileuszowa inauguracja roku akademickiego to liczne gratulacje, które zostały na ręce władz Uniwersytetu złożone przez władze samorządowe, posłów do Parlamentu Europejskiego, polskich posłów i senatorów oraz instytucji i organizacji działających w Cieszynie. Po części oficjalnej seniorzy mieli szansę zobaczyć program artystyczny oraz porozmawiać w foyer, korzystając z przygotowanego poczęstunku.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: