Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Strażacy pracują niezależnie od dnia tygodnia, czy też godziny. W niedzielę, poniedziałek i wtorek (17, 18 i 19 marca 2019 roku) interweniowali na terenie powiatu cieszyńskiego wielokrotnie. Zdarzenia miały związek między innymi ze zdarzeniami drogowymi, czy też neutralizacją plam oleju na jezdni.

W niedzielę (17 marca 2019) o godzinie 14:57 pojawił się alarm z ulicy Piaskowej w Harbutowicach. Doszło tam do najechania jednego pojazdu osobowego na tył drugiego – na miejscu odłączono w samochodach akumulatory. W pojazdach podróżowały łącznie 4 osoby. Jedna z nich uskarżała się na ból głowy i kręgów szyjnych. Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, założono kołnierz i udzielono wsparcia psychicznego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego osoba poszkodowana została przekazana pod opiekę ratowników. Po przebadaniu nie stwierdzono konieczności hospitalizacji – wyjaśnił st. Kpt. Michał Pokrzywa, Rzecznik Prasowy cieszyńskiej PSP. Po zakończeniu działań na miejscu jezdnia została uprzątnięta.
Kolejne niedzielne zdarzenie miało miejsce o godzinie 20:15. Zgłoszenie dotyczyło plamy oleju znajdującej się na drodze powiatowej w Koniakowie. Substancja na jezdni ciągnęła się odcinkami co kilkadziesiąt metrów przez około jeden kilometr. Na miejscu strażacy zneutralizowali substancję.

Tego samego dnia podobna interwencja miała miejsce jeszcze o godzinie 23:07. W Zbytkowie na ulicy Wiślańskiej również znajdowała się plama oleju. Zgłoszenie wpłynęło o godzinie 23:07 – po przybyciu zastępów zabezpieczono miejsce zdarzenia. Plama ciągnęła się przez około 200 metrów, jej szerokość to około 0,5 metra. Plama została zneutralizowana – wyjaśnił Pokrzywa.
W poniedziałek (18 marca) strażacy znów musieli neutralizować wyciek. Tym razem w Skoczowie na ulicy Zdrowej znajdowała się plama o długości 100 metrów i szerokości 0,5 metra. Również tym razem strażacy szybko uporali się z problemem.

We wtorek (19 marca) wezwanie wpłynęło o godzinie 5:15. W Zebrzydowicach na ulicy Słowackiego samochód osobowy zderzył się z sarną. Uderzenie było na tyle silne, że z osobówki wyciekły płyny eksploatacyjne. Strażacy na miejscu zdarzenia doprowadzili jezdnię do stanu, który umożliwiał normalny ruch samochodów.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: