Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków

Na szczęście niedziela i poniedziałek (15 i 16 września 2019 roku) były w powiecie cieszyńskim stosunkowo spokojnymi dniami, jednak strażacy i tak odnotowali kilka interwencji. Część zdarzeń miała związek z fałszywymi alarmami, które jednak należało sprawdzić. Strażacy interweniowali również w związku z gniazdami szerszeni i problemami na drogach.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło w niedzielę (15.09.2019) o godzinie 5:03 w Wiśle na ulicy 1 Maja. Na jezdni znajdowała się plama substancji ropopochodnej o powierzchni około 100 m2. Strażacy dokonali sorpcji i neutralizacji substancji.

Kolejne zdarzenie to fałszywy alarm w Istebnej w Złotym Groniu. O godzinie 5:36 omyłkowo został wciśnięty przycisk, informujący o zagrożeniu. Na szczęście był to tylko błąd, a nie realny problem.
O godzinie 14:32 strażacy interweniowali w Ustroniu na ulicy Zdrojowej, gdzie doszło do przewrócenia się drzewa na jezdnię – drzewo spadając na jezdnię, uszkodziło samochód osobowy. Na miejsce została zadysponowana policja, celem ustalenia właściciela pojazdu. Drzewo, które blokowało przejazd, zostało pocięte i usunięte na pobocze – wyjaśnia st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Do kolejnego zdarzenia doszło już w poniedziałek (16.09.2019). O godzinie 9:47 ratownicy interweniowali w Goleszowie na ulicy Zielonej, gdzie na poddaszu budynku mieszkalnego postanowiły zadomowić się szerszenie. Do podobnej interwencji doszło również o 13:42 w Wiśle.

W Wiśle na ulicy Wyzwolenia o 13:21 uruchomił się alarm pożarowy. Na miejsce udały się 4 zastępy straży pożarnej. Na szczęście okazało się, że był to alarm fałszywy, czujka wzbudziła się na skutek pary pochodzącej z kuchni.

Kolejne wezwanie z monitoringu to interwencja z 14:53. W Jednej z firm w Istebnej doszło do awarii maszyny, na skutek której przypaliły się paski klinowe, co spowodowało wzbudzenie czujki. Pracownicy ewakuowali się przed przybyciem na miejsce zastępów. Strażacy podjęli na miejscu działania, polegające m.in. na wietrzeniu hali.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: