Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków

Strażacy z powiatu cieszyńskiego po weekendzie wciąż mają pełne ręce roboty. Chociaż na drogach jest zdecydowanie spokojniej, wciąż odnotowuje się liczne interwencje związane z miejscowymi zagrożeniami. Aktualnie najwięcej zgłoszeń dotyczy gniazd os i szerszeni. Warto pamiętać, że w tym przypadku powinniśmy zawiadomić ratowników tylko i wyłącznie w sytuacji gdy gniazdo owadów stanowi realne zagrożenia dla życia lub zdrowia.

W poniedziałek (12.08.2019) strażacy interweniowali w związku z gniazdami owadów błonkoskrzydłych aż 10 razy. Interwencje miały miejsce w Drogomyślu, Koniakowie, Istebnej, Kaczycach, Ustroniu i Wiśle.

O godzinie 12:36 ratownicy pojawili się w Cieszynie na ulicy Bucewicza, gdzie konieczne było otwarcie mieszkania – ratownicy dostali się do mieszkania w budynku wielorodzinnym przez okno. W środku znajdowała się osoba, leżąca na podłodze. Udzielono jej kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazano pod opiekę Zespołowi Ratownictwa Medycznego – wyjaśnia st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

We wtorek (13.08.2019) ratownicy rozpoczęli dzień od usuwania drzewa, powalonego na jezdnię. Zdarzenia miało miejsce w Dzięgielowie na ulicy Zamkowej.

O godzinie 9:54 odnotowano kolejną interwencję, związaną z drzewem. Tym razem w Cieszynie na ulicy Równej, drzewo chyliło się na płot i garaż. Ratownicy usunęli zagrożenie.

10:19 to kolejne zgłoszenie, dotyczące owadów błonkoskrzydłych. W Skoczowie na ulicy Wiślańskiej osy ulokowały się nad wejściem do budynku. Strażacy usunęli gniazdo owadów.

Z kolei w Goleszowie na ulicy Słonecznej, szerszenie postanowiły zamieszkać w domku dla ptaków, na terenie prywatnej posesji. Również w tym przypadku ratownicy usunęli zagrożenie.

O Godzinie 14:40 w Pogwizdowie na ulicy Cieszyńskiej zauważono konar drzewa, nadłamany nad przystankiem autobusowym. Ratownicy udali się na miejsce, w celu usunięcia gałęzi, stwarzającej zagrożenie.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: