Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków

W piątek (14.06.2019) strażacy z cieszyńskich jednostek interweniowali wiele razy. Wyjazdy miały związek między innymi z doprowadzeniem jezdni do stanu używalności po stwierdzenie wycieków oleju, czy innych płynów eksploatacyjnych, fałszywym alarmem w cieszyńskiej galerii, czy też z pomiarami dotyczącymi tlenku węgla.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w Ustroniu na osiedlu Manhatan. Zastępy udały się na miejsce o godzinie 7:03 – na miejscu przeprowadzono pomiar tlenku węgla w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego. Po przybyciu zabezpieczono teren działań. W rozpoznaniu nie stwierdzono osób poszkodowanych. W jednym z mieszkań zadziałała czujka tlenku węgla. Wynik, jaki wskazywała przed przybyciem zastępów to 40 ppm. Mieszkanie było przewietrzone. Działania polegały na wykonaniu pomiarów w łazience i w całym mieszkaniu przy zamkniętych oknach i przy włączonym piecyku. Wynik był negatywny – wyjaśnił st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP. Strażacy sprawdzili również mieszkania na innych piętrach, na szczęście również tam nie stwierdzono obecności czadu. Strażacy po upewnieniu się, że faktycznie mieszkańcom bloku nie grozi żadne bezpieczeństwo, poinformowali właścicieli czujnika o konieczności wymiany baterii w urządzeniu.

Do kolejnego zdarzenia doszło w Galerii Stela w Cieszynie. Uruchomił się tam alarm. Na szczęście okazało się, że jest to alarm fałszywy, na miejscu nie stwierdzono zagrożenia.

W Ustroniu na ulicy Tartacznej o godzinie 10:24 zastępy pojawiły się w związku z naruszonym u podstawy pnia drzewem. Działania strażaków polegały na usunięciu drzewa, które sprawiało zagrożenie.

Po południu strażacy otrzymali również wezwanie z Drogi Wojewódzkiej, prowadzącej przez teren Istebnej, gdzie stwierdzono plamę oleju. Również w tym przypadku zagrożenie zostało usunięte.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: