Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje PSP

W czwartek i piątek (21 i 22 marca 2019) strażacy z powiatu cieszyńskiego interweniowali kilkanaście razy. Cześć zdarzeń miała związek z chylącymi się nad drogą drzewami, jednak pojawiły się również zgłoszenia dotyczące pożaru, awaryjnego wejścia do mieszkania i plamy oleju.

W czwartek (21.03.2019) pierwsze wezwanie wpłynęło o godzinie 6:30. Zastępy pojawiły się drodze ekspresowej na wysokości Ogrodzonej, gdzie na jezdni znajdowała się plama oleju – strażacy zabezpieczyli teren i zlikwidowali plamę, która ciągnęła się przez 200 metrów i miała 0,5 metra szerokości. Na poboczu stał samochód z uszkodzoną miską olejową, który był sprawcą zamieszania – wyjaśnił st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Kolejne zgłoszenie pojawiło się o godzinie 8:51 i dotyczyło spróchniałego drzewa na ulicy Porębisko w Pierściu. Po przybyciu zastępów na miejsce stwierdzono, że faktycznie istnieje ryzyko zwalenia się drzewa na drogę. Zostało ścięte i pocięte na mniejsze kawałki, które usunięto na pobocze.

Około godziny 10 strażacy interweniowali w Ustroniu na ulicy Dominikańskiej. Zgłoszono tam pożar tui oraz kompostownika, znajdujących się niedaleko budynku mieszkalnego. Sytuacja została szybko opanowana – na ogień podano jeden prąd wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru.

O godzinie 16:49 odnotowano kolejną interwencję związaną z drzewem. Tym razem strażacy udali się Brennej na ulicę Malinową, gdzie nad drogą znajdowało się pochylone drzewo. Zostało ono pocięte i usunięte na pobocze.

W piątek (22.03.2019)o godzinie 10:37 strażacy otrzymali zgłoszenie dotyczące drzewa pochylonego nad drogą w Ustroniu. Zastępy pojawiły się na ulicy Wczasowej i usunęły zagrożenie.
O godzinie 10:41 strażacy pojawili się na ulicy Strażackiej w Zbytkowie. Wezwanie pochodziło od policji i dotyczyło pomocy w wejściu do mieszkania. Ostatecznie ratownicy nie musieli interweniować, gdyż udało się skontaktować z właścicielem, który dobrowolnie wpuścił policjantów na teren posesji.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: