Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Internetowi oszuści znów uderzyli. Mieszkańcy stracili ponad 60 tys. zł

Cyberprzestępcy nadal skutecznie wykorzystują zaufanie i emocje swoich ofiar. Mieszkańcy Skoczowa i Ustronia stracili w ostatnich dniach ponad 60 tysięcy złotych, dając się oszukać osobom podszywającym się pod pracowników banku, policjantów oraz doradców inwestycyjnych. Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność i przypomina, by w sprawach finansowych nie działać pod presją czasu.

Jedną z poszkodowanych została mieszkanka Skoczowa. Kobieta odebrała telefon od osoby podającej się za pracownika banku. Rozmówca przekonywał, że jej oszczędności są zagrożone, ponieważ ktoś próbuje uzyskać dostęp do konta. Wprowadzona w błąd kobieta przekazała kody umożliwiające wypłatę pieniędzy. W ten sposób straciła 20 tysięcy złotych.

Ofiarą oszustów padł także 78-letni mieszkaniec Ustronia. Senior został zmanipulowany metodą „na inwestycje”. Fałszywi doradcy finansowi obiecywali szybkie i wysokie zyski z inwestycji giełdowych. Mężczyzna uwierzył oszustom i przekazał im 20,5 tysiąca złotych.

Do kolejnego przestępstwa doszło metodą „na policjanta”. Oszuści skontaktowali się z mieszkańcem powiatu, podając się za funkcjonariuszy prowadzących rzekome postępowanie karne. Twierdzili, że konieczne jest „zabezpieczenie środków finansowych”. Pokrzywdzony przekazał przestępcom 20 tysięcy złotych.

- Przypominamy, że oszuści stale modyfikują swoje metody działania. Wykorzystują presję czasu, strach, a także chęć szybkiego zysku. Coraz częściej podszywają się pod pracowników banków, policjantów czy doradców inwestycyjnych. Ich celem jest nakłonienie ofiary do przekazania pieniędzy, danych logowania, kodów BLIK lub danych kart płatniczych - podkreśla podkom. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Mundurowi apelują, by nigdy nie przekazywać przez telefon kodów autoryzacyjnych, danych logowania, kodów BLIK ani informacji dotyczących kont bankowych. Banki oraz Policja nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy na „bezpieczne konto” czy udział w tajnych akcjach.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń należy natychmiast przerwać rozmowę i samodzielnie skontaktować się z bankiem lub Policją.

red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2026-05-15 15:17:16
Kontroler: Internetowi oszuści znów uderzyli. W przeszłym roku wyborczy oszuści znowu uderzą obiecując tym razem z tysiąc konkretów. Pewnie im się uda ponownie ale my wyborcy stracimy o wiele więcej niż 60 tyś. Na zmianę PIS i PO "The NeverEnding Story"
2026-05-15 16:07:07
one: Poziom zadłużenia Polski jest już tak duży, że w obietnicach wyborczych umiaru nie będzie.
2026-05-15 16:51:58
krzysztof.nnn: A co z pieniędzmi które od Polaków wyłudził oszust i złodziej w sutannie Rydzyk?
2026-05-15 22:22:44
Vito: Krzysztof, tylko od stycznia do kwietnia Tusk i jego zgraja nieudaczników zapożyczyli 89mld zł. W 4miesiace zapożyczyli tyle co pisowcy średnio w dwa lata (nie licząc bodajże jednego roku). W 3 lata ta mafia zrobiła bilion złotych długu. Nie dziwota że maja poparcie w byłej ubecji oraz w zakładach karnych.
2026-05-16 07:06:23
Ar--Ai: To Goebbels wymyślił, sieroty po złodziejskich rządach kaczystów próbują stosowoać. Łgać w żywe oczy do upadłego. Ty viciulu może znasz się na zdrowaśkach, ale na pewni nie na finansach państwa. O spuściźnie 8 lat rozkradania Polski przez PiS pisano wiele, ale widać do Istebnej nie docierają takie informacje. https://businessinsider.com.pl/gospodarka/bilans-rzadow-pis-zobacz-w-jakim-stanie-zostawia-finanse-publiczne/2g55lld
2026-05-16 07:11:47
Ar--Ai: Sama obsługa zadłużenia po rządach PiS kosztuje dziś Polaków ponad 70 miliardów złotych rocznie. To w dużej mierze bezpośredni skutek powstania tzw. budżetu równoległego w ostatnich latach: czyli przeniesienia dużej części wydatków publicznych do funduszy pozabudżetowych. Tak PiS oszukiwał wyborców, teraz za to musimy wszyscy zapłacić .
2026-05-16 07:13:33
Ar--Ai: Nawet program 800+ nie kosztuje tyle co spłata odsetek po długach bandy Ziobry Kaczyńskiego Morawieckiego i reszty tych złodziei z biskupim błogosławieństwem.
2026-05-16 09:58:19
Vito: Tak, tak. Już to słyszeliśmy, pochowali po kątach. A powiedz nam ile odsetków płacimy od tego biliona, który zadłużyli platfusy w ostatnie trzy lata. Powiedz nam ile będziemy płacić odsetek od SAFE, bo póki co to nawet minister finansów mówi że nie wie jakie będzie oprocentowanie. Rządy mafijne i tyle. Kadencja im się już kończy, ale ciągle wszystko wina PiSu.
2026-05-16 11:25:37
Ar--Ai: Polskę katastrofalnie zadłużyły rządy złodziejskiej bandy PiS z Kaczyńskim, Zerem i Pinokiem na czele. Nie zmieni tego twoje żałosne powtarzanie propagandowych kłamstw biuletynów dnia PiS. Dziś ponosimy koszty tych 8 lat złodziejstwa PiS i 10 lat tragicznej prezydentury Budynia. Za SAFE czyli za bezpieczeństwo militarne Polski zapłacimy po stokroć mniej niż za wojnę która nad nami wisi od lat. Zapamiętaj, SAFE to bezpieczeństwo całej Polski, wszystkich Polek i Polaków, nawet takich jak ty zaprzańców, elektoratu PiS, Budynia i Batyra. === money.pl/gospodarka/dwa-lata-po-wyborach-kto-i-po-co-zadluzyl-polske-analiza-7211061219548096a.html
2026-05-16 11:50:57
Vito: Zadłużenie państwa w 2015 wynosiło 834mld zł, a w 2023 1690 mld zł, a to znaczy że PiS w 8lat swoich rządów zadłużył nas na 856 mld zł. Choć należy zauważyć że względem PKB zadłużenie spadło z 51% w 2015r do 49% w 2023r. Tuskowcy w 3 lata pobili ta barierę bo od 2023 zrobili długu na bilion złotych (nie licząc SAFE, który podbije stawkę o kolejne ok 400mld zł), przy czym względem PKB w tych trzech latach znowu mamy rekordowy wzrost bo w 2026,wg ministra finansów, ma osiągnąć 66%. Gospodarka zaczęła się kurczyć, długi zaczęły rosnąć i znowu ministrowie od folksdojczowego premiera wychodzą i mówią że 'pieniedzy nie ma i nie bedzie'.
2026-05-18 11:00:02
one: Do pokroju suskich, widzę, że bzdury tutaj produkujecie w ilościach nie przewidzianych w żadnej ustawie. Skoro jest zagrożenie, to wycofujemy się z ETSów, z wszystkich idiotycznych regulacji, tniemy socjal i uczymy się produkcji rozproszonej, w tym szczególnie dronów. W warunkach gdy musimy wydać tak gigantyczną kwotę, którą będziemy spłacać przez pokolenia to w cimno wiadomo, że przepłacimy kilkadziesiąt procent.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: