Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Inne spojrzenie

Wystawę prac Herberta Czeglarka, członka ustrońskiego stowarzyszenia artystycznego „Brzimy” można oglądać w Wiślańskim Centrum Kultury.

Wystawa “Inne spojrzenie”, jest pierwszą prezentacją twórczości artysty, a prace które zostały wystawione w Wiślańskim Centrum Kultury powstały w 2008 i 2009 roku.

Herbert Czeglarek urodzony 1965 roku mieszka obecnie w Ustroniu. Pochodzi z prostej robotniczej rodziny, gdzie nie rozumiano jego uzdolnień plastycznych. Jako dziecko rysował i malował po kryjomu. Dopiero służąc w wojsku w pracowni plastycznej rozwijał i doskonalił swoje umiejętności. Kończąc służbę wojskową posiadał kilkanaście obrazów olejnych, akwareli i grafik.
W latach 1987 -2006 malował sporadycznie, głównie na zamówienie i prezenty. Od roku 2007 malarstwu poświęca więcej czasu. Uczestniczy w warsztatach plastycznych, a od lipca 2009 jest członkiem St. „Brzimy”.
Maluje głównie obrazy olejne, akwarele, a ostatnio także pastele olejne. Ulubionym tematem są zwierzęta, pejzaże i scenki rodzajowe.

Wystawę można oglądać do końca listopada.

KOD
 

źródło: ox.pl/wisla.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: