Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Infolinia dla bezdomnych

Numer O 800 245 000 jest bezpłatny i został uruchomiony w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, jako infolinia dla osób bezdomnych. Dzwoniący pod ten numer telefonu uzyskają informacje o miejscach noclegowych i organizacjach udzielających pomocy osobom bezdomnym na terenie całego województwa śląskiego.


Ta specjalna infolinia w okresie zimowym jest uruchamiana od 1999 roku. Mogą z niej korzystać nie tylko osoby bezdomne, ale również mieszkańcy województwa, którzy będą chcieli udzielić pomocy osobom nocującym na klatkach schodowych, strychach, czy na terenie ogródków działkowych. Infolinia jest bezpłatna, czynna całą dobę i można na nią dzwonić z każdego telefonu stacjonarnego i automatu telefonicznego.


Podczas zimy, a ta przecież coraz bliżej, Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego jest w stałym kontakcie z policją, strażą miejską oraz z wyznaczonymi osobami w ośrodkach pomocy społecznej. Szacuje się, że w regionie może być około 7 - 8 tys. osób bezdomnych. Co najmniej kilkadziesiąt spotkamy w cieszyńskim powiecie. Trzeba im pomóc w przetrwaniu kolejnej zimy.

źródło: GZC
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: