Inauguracyjny konkurs bez punktów

Tylko dwóch reprezentantów Polski punktowało w sobotnim konkursie Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Do rundy finałowej awansowali Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Niestety, już na pierwszej serii zmagania zakończyły się dla Piotra Żyły (na zdj.).

Już na półmetku sobotniego konkursu z rywalizacji odpadło aż trzech podopiecznych Michala Doleżala. Jakub Wolny oraz Andrzej Stękała uplasowali się w piątej „10”, a Piotr Żyła został sklasyfikowany na 32. miejscu. Wiślanin zaprezentował się najlepiej spośród polskich skoczków w serii próbnej, którą ukończył na 5. pozycji, po skoku na odległość 122 m. Jednak w konkursie wylądował znacznie bliżej, uzyskując 113,5 m. 34-latkowi zabrakło do awansu do rundy finałowej niewiele, bo zaledwie 0.7 pkt.

Pierwsza seria nie ułożyła się po myśli Kamila Stocha. Zwycięzca wczorajszych kwalifikacji zamykał drugą "10", ale w rundzie finałowej znacznie się poprawił, skacząc 125 m. To pozwoliło przesunąć się aż o 15 lokat i zawody ukończył na 5. pozycji. Dawid Kubacki był 13., a ze zwycięstwa radował się reprezentant Niemiec, Karl Geiger. Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs indywidualny w Rosji, a początek o godz. 16:00 (transmisja w TVN oraz Eurosporcie).