Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Inauguracja sezonu dla dwuboistów

Za tydzień, polscy kombinatorzy norwescy zainaugurują rywalizację w letnim FIS Grand Prix. Podopiecznych Tomasza Pochwały czekają zmagania w Klingenthal. Którzy dwuboiści wybiorą się do naszych zachodnich sąsiadów?

W porównaniu do ubiegłego sezonu, w polskim zespole doszło do kilku zmian. Jeszcze podczas Mistrzostw Świata w Seefeld, Paweł Słowiok postanowił zakończyć karierę, a z rolą opiekuna polskich dwuboistów pożegnał się Danny Winkelmann. Niemca zastąpił Tomasz Pochwała. Pierwszy sprawdzian czeka go już w przyszłym tygodniu, kiedy jego podopieczni zaprezentują się w Klingenthal.

36-letni szkoleniowiec postanowił, iż do naszych zachodnich sąsiadów weźmie ze sobą czterech dwuboistów - Adama Cieślara, Szczepana Kupczaka, Wojciecha Marusarza oraz Piotra Kudzię.

- Pod względem biegowym Adam Cieślar jest zdecydowanie najlepszy w całej grupie - ocenia Tomasz Pochwała, szkoleniowiec polskich dwuboistów, w rozmowie dla Polskiego Związku Narciarskiego. - Niestety boryka się z problemami na skoczni. Adam potrafi oddać dobre skoki, jednak wciąż brakuje mu tej stabilności. W przypadku Adama musimy skupić się w większej mierze na tej jego dyspozycji skokowej, aby była ona coraz lepsza i pojawił się w końcu ten automatyzm - dodaje trener.

Zmagania w Klingenthal zaplanowano na 27 oraz 28 sierpnia. We wtorek odbędą się treningi oraz runda prowizoryczna, a dzień później czekają na kombinatorów zawody - bieg ze startu wspólnego na dystansie 10 km oraz rywalizacja na skoczni normalnej (HS-106).

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: