Inauguracja Mistrzostw Polski w kratkę
Niemal 180 zawodników przystąpiło w Chełmnie do inauguracji Mistrzostw Polski enduro. Na liście startowej nie zabrakło kadrowiczów, a jednym z nich był Gabriel Chętnicki, pochodzący z Zebrzydowic, który w tym roku ma za sobą już starty w ramach Mistrzostw Europy i w klasyfikacji generalnej klasy E3 plasuje się tuż pod koniec czołowej „10”.
Chętnicki w na torze motocrossowym przy „Żelaznym Moście” nie miał sobie równych podczas pierwszego dnia. Na mecie miał ponad dwie minuty przewagi nad Szymonem Zajączkowskim. Następnego dnia najszybszy okazał się zawodnik BKM Bielsko-Biała, ale w niedzielę do mety nie dojechał Chętnicki, który musiał odstąpić z rywalizacji z powodu defektu. Zebrzydowiczanin w klasyfikacji generalnej, po pierwszych dwóch rundach MP, zamyka pierwszą „6”.
Klasyfikacja generalna Mistrzostw Polski enduro (po 2 rundach z 12 zaplanowanych):
1. Szymon Zajączkowski 37 pkt.
2. Dawid Babicz 28
3. Jakub Kowalski 27
4. Damian Musiał 26
5. Aleksander Bracik 24
6. Gabriel Chętnicki 20
8. Krzysztof Martynek (UKS Wiraż Cieszyn) 14
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
33