Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ilość zachorowań na grypę na Śląskum Cieszyńskim była rekordowa

Tegoroczny atak grypy na Śląsku Cieszyńskim był największym od kilku lat. Ilość zachorowań przekroczyła liczbę, jaką Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Cieszynie zanotowała w 1999 roku. W wielu przypadkach leczenie grypy było bardziej skomplikowane niż się spodziewano, ponieważ choroba nie przechodziła łagodnie, ale często wywoływała różne powikłania. Cieszyński sanepid zanotował objawy powikłań spowodowanych grypą u około stu osób.

- Zanotowaliśmy wiele przypadków powikłań po grypie w postaci zapalenia płuc, oskrzeli i niewydolności dróg oddechowych - przyznaje dr Barbara Dalska-Szczudło, specjalista chorób zakaźnych w szpitalu nr 2 w Cieszynie. - Na oddział trafiały przeważnie osoby starsze, z wysoką gorączką i powikłaniami dróg oddechowych, które wcześniej chorowały na przykład na zapalenie płuc - dodaje.

Jak można było się uchronić? Najczęściej pacjenci korzystali ze szczepień przeciwko grypie, które od września były proponowane w rejonie. Wiele osób jednak nie skorzystało ze szczepionki, głównie ze względu na koszty. Szczepionka wprawdzie wzmacnia organizm i zmniejsza zagrożenie choroby, ale nie do końca. Do cieszyńskiego szpitala trafiały bowiem osoby, które mimo szczepionki zapadały na grypę.

źródło: naszemiasto.pl
dodał: J.K.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: