Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ile za śmieci i jaki podatek w Strumieniu?

XXV sesja Rady Miejskiej w Strumieniu przebiegła zgodnie z harmonogramem, nie zabrakło interpelacji oraz zapytań a także wizyt zaproszonych gości.

Na sesji pojawił się przedstawiciel Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągowego Marek Czechowski, dyrektor pionu produkcji GPW , który przedstawił ważną dla gminy Strumień inwestycję realizowaną w Strumieniu – modernizację przepompowni.

Oprócz sprawozdania burmistrza za okres międzysesyjny, radni podjęli również uchwałę zatwierdzającą Program ochrony środowiska dla gminy Strumień na lata 2016-2020. Program prezentuje analizę walorów przyrodniczych w gminie oraz potencjalnych zagrożeń. Zawiera również dane i wskaźniki, które będą umożliwiały analizę wyników w przyszłości.

Podjęto również uchwałę dotycząca wysokości stawek podatku od nieruchomości na 2017 rok. (Szczegółowe informacje znaleźć można pod tym linkiem) oraz uchwalili opłatę prolongacyjną która zmieniła się z racji zmiany ustawy. Opłata ta zgodnie z obowiązującymi przepisami jest równa obniżonej stawce odsetek za zwłokę.

Uchwalono także stawki za śmieci-  9 zł miesięcznie od osoby, jeśli odpady komunalne są w sposób selektywny zbierane i odbierane oraz 18 zł miesięcznie od osoby, jeśli odpady komunalne nie są segregowane. Z porządku obrad zdjęto projekt uchwały dotyczący zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości na których zamieszkują rodziny wielodzietne.

(red/mat.pras.)
 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-11-06 21:16:17
Przepierón: Czy to ważne czy 9, 10 czy 11 zł na miesiąc za śmieci? Najważniejsze że odbiorą. Jak ktoś chce oszczędzać to niech tyle dopy autem nie wozi tylko pieszo zasuwa a jak już musi autem jechać to ekonomicznie a nie piracić , na chama wyprzedzić i zjechać do wsi.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: