Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ile osób zdało matury?

Początkiem lipca pojawiły się wyniki egzaminów maturalnych. Zgodnie z danymi statystycznymi, przedstawionymi przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Jaworznie, na terenie województwa śląskiego, do matury przystąpiło 27 402 uczniów. 79,1% z nich maturę zdało, 15,4% ma jeszcze szansę w tym roku zdobyć świadectwo dojrzałości, przystępując do egzaminu poprawkowego w sierpniu. 5,6% uczniów nie zdało matury z więcej niż jednego przedmiotu, w związku z czym do kolejnego egzaminu będą mogli przystąpić dopiero za rok.

W 2018 roku uczniowie zmierzyli się z obowiązkowymi przedmiotami, takimi jak język polski, język obcy nowożytny i matematyka w części pisemnej oraz z językiem polskim i językiem obcym nowożytnym w części ustnej - Tegoroczni absolwenci szkół ponadgimnazjalnych – zgodnie z zasadami przeprowadzania egzaminu maturalnego w nowej formule, obowiązującej od 2015 r. – obowiązkowo przystępowali również do egzaminu maturalnego z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, a w przypadku języków obcych nowożytnych – na poziomie rozszerzonym albo dwujęzycznym – podają przedstawiciele OKE.

Zgodnie ze statystykami, w powiecie cieszyńskim do egzaminu maturalnego przystąpiło 1017 uczniów, z czego 870 maturę zdało. W naszym powiecie zdawalność matury wyniosła więc 85,55%, i jest to wynik o 6,45% wyższy, niż średnia wojewódzka. Powiat Cieszyński w tym roku w skali województwa pod tym względem uplasował się na pierwszym miejscu – uczniowie z maturami poradzili sobie najlepiej na całym Śląsku. Z kolei najgorzej z maturą poradzili sobie uczniowie z powiatu rybnickiego, tam zdawalność matur wyniosła zaledwie 59,02%.

 

źródło: ox.pl
dodał: Joanna Świba

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: