Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ile mandatów za nieprzestrzeganie zaleceń?

Z wprowadzanych skrupulatnie od marca 2020 roku obostrzeń pozostało już niewiele. Zniesione zostały m.in. limity klientów w sklepach, czy zakaz przemieszczania się bez ważnego powodu. Jak wyglądało przestrzeganie zaleceń w powiecie cieszyńskim? Ile interwencji w związku z tymczasowymi restrykcjami odnotowała policja?

Od 1 kwietnia do 1 czerwca 2020 roku policjanci z powiatu cieszyńskiego egzekwując rządowe wytyczne, związane z epidemią, wystawili łącznie 221 mandatów. Zdecydowanie więcej było jednak pouczeń, na te mundurowi zdecydowali się aż 540 razy. W niektórych przypadkach jednak sprawa nie była od początku oczywista i na mandacie się nie skończyło - Czynności wyjaśniające są prowadzone w 55 przypadkach- 43 są w toku, 7 z nich skierowano do sądu, jedno postępowanie zostało przekazane do innej jednostki, a cztery zakończone odstąpieniem od skierowania wniosku – przytacza statystyki asp. Krzysztof Pawlik, Oficer Prasowy cieszyńskiej KPP.

Warto jednak pamiętać, że niektóre wytyczne wciąż obowiązują, zaliczają się do nich m.in. obowiązkowe maseczki w sklepach (z wyjątkiem osób które nosić ich nie mogą ze względy np na stan zdrowia), czy konieczność zachowywania bezpiecznej odległości (w przypadku braku maseczek na przestrzeniach otwartych).

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-12 08:09:53
krzysztof.mm: co tam mandaty - warszawscy policjanci, ci to dopiero mają "ciekawą" robotę: ✍ Najbliższej okolicy domu Jarosława Kaczyńskiego pilnuje czterech policjantów umundurowanych oraz dwóch "tajniaków". Funkcjonariusze zmieniają się co osiem godzin. W ciągu doby oznacza to 18 policjantów, których obowiązki dedykowane są pilnowaniu okolicy prezesa PiS. Policjanci sprawujący tę służbę mają w praktyce zakaz oddalania się od willi Kaczyńskiego, jednocześnie nie mogą stać przy samej posesji. Dziennikarze TVN24 przez dwa tygodnie obserwowali, jak funkcjonariusze pilnują i zmieniają się niedaleko domu Kaczyńskiego. Policjanci dostali dyspozycję, by reagować, gdy ktoś kręci się niedaleko willi. Mają też dolegliwie legitymować takie osoby. To p r y w a t n a ochrona za pieniądze p o d a t n i k ó w. ✍
2020-06-12 08:13:37
krzysztof.mm: także za n a s z e pieniądze PiS wynajmuje ekstra firmę Grom Group do ochrony psychopatycznego szaraka przed suwerenem: ✍ Nie tylko policja chroni domu Jarosława Kaczyńskiego. 1 800 000 zł kosztowała wynajęta przez PiS ochrona Jarosława Kaczyńskiego w 2019 roku. ✍
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: