III Rally Park Cup w Kaczycach

W sobotę (29.07) w Kaczycach odbył się III Rally Park Cup. Po zawirowaniach związanych z miejscem organizacji zawodów, ostatecznie rajdowcy ścigali się na byłych terenach pokopalnianych. W rywalizacji wzięło udział ponad 50 załóg.

III runda Rally Park Cup początkowo miała odbyć się w Zebrzydowicach. Ostatecznie jednak rywalizacja została przeniesiona do Kaczyc, gdzie organizatorzy przygotowali 3,5-kiloemtrową trasę, którą zawodnicy musieli pokonać 6-krotnie.

Zmagania rozpoczęły się po godzinie 8 rano. 53 załogi wyjechały na pierwszy odcinek, aby walczyć o pierwsze miejsce w swojej klasie oraz w klasyfikacji generalnej. Na trasie nie brakowało problemów – ostatecznie zmagania ukończyły 42 załogi – część zawodników została wykluczona przez awarie samochodów, część przez nieprzewidziane problemy na trasie (zdarzały się rozbicia samochodów i dachowania, jednak w warunkach kontrolowanych, w związku z czym jedyne straty to koszty napraw i utrata szansy na zwycięstwo).

Na trasie mogli również sprawdzić się niepełnoletni kierowcy, którzy pod okiem rodziców (zwykle w roli pilotów) szlifowali swoje umiejętności.