II Miejsce dla Cieszyńskiego Klubu Motorowego

W dniach 21-22 maja 2011 w Sokółce odbyła się III i IV Runda Mistrzostw i Pucharu Polski w Rajdach Enduro. Większość 65 kilometrowej trasy rajdu została poprowadzona szutrowymi drogami. CKM w klasyfikacji klubowej MP i PP znalazł się na 2 pozycji.

Kibiców nie zabrakło, a widowiskowe próby Cross i Extreme, dostarczyły wielu emocji: -Rzeczywiście, tak jak zapewniał organizator były strome podjazdy i zjazdy, a na próbie Cross zmagania w fantastycznej piaszczystej scenerii - mówi Agnieszka Łukasik z Cieszyńskiego Klubu Motorowego.

Cieszyński Klub reprezentowało ogółem 10 zawodników: - W Mistrzostwach Polski można było zobaczyć 7 riderów, w tym startującego w klasie E1 Michała Szustera, który po raz kolejny obronił 1 miejsce zarówno w swojej klasie, jak i w klasyfikacji generalnej - podaje Łukasik. Inni zawodnicy mieli nieco mniej szczęścia, ale również radzili sobie znakomicie : -Jakub Strzelczyk również startujący w klasie E1 objął tym razem 5 pozycję. W klasie E2/ E3 klub reprezentowało 3 zawodników, którzy zajęli kolejno 2 miejsce - Paweł Szymkowski, 3 miejsce - Wacław Skolarus, 4. Dawid Hankus - wylicza Agnieszka Łukasik.

Nie obyło się również bez komplikacji: -Ze względu na problemy techniczne i zdrowotne, dwóm zawodnikom startującym w klasie Junior nie udało się ukończyć rajdu.

Równie dobrze spisali się takze zawodnicy Pucharu: - Startujący po raz pierwszy w zawodach tej rangi, w klasie Junior 50 - Sebastian Nowak zajął drugie miejsce, a Maciej Gańczarczyk mimo problemów z motocyklem na ostatnim okrążeniu zajął 3. pozycję. W klasie Junior Pucharu Polski - Rafał Kowol znalazł się na miejscu 3. - podaje Łukasik.

CKM w klasyfikacji klubowej MP i PP znalazł się na 2 pozycji. Również 2 pozycję zajął zespół sponsorski CKM Racing Team 1. Kolejne eliminacje Mistrzostw i Pucharu Polski odbędą się już 18 i 19 czerwca, tym razem na Słowackiej ziemi w miejscowości Sucha Hora. - Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sportów motorowych do kibicowania naszym zawodnikom - namawia Łukasik.

źródło: OX.pl