Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Idol 2020: zagłosuj na naszych kandydatów

Przypomnijmy, od roku 2007 Fundacja „Szansa dla niewidomych” podczas Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND wręcza statuetki „Idol”. Nagroda skierowana jest do tych, którzy w swoim życiu kierują się dobrem dla drugiego człowieka, a ich działania skierowane są w stronę środowiska niewidomych. Statuetki są przyznawane w tym roku w następujących kategoriach: Instytucja/ Placówka Kultury/Firma, edukacja, URZĄD OTWARTY DLA NIEWIDOMYCH, MEDIA oraz IDOL ŚRODOWISKA.

Konkurs jest podzielony na dwa etapy: wojewódzki i krajowy. Zwycięzcy etapu wojewódzkiego nagradzani są podczas regionalnych konferencji REHA. Laureaci pierwszego etapu biorą udział w konkursie krajowym. Ostateczne wyniki zostają ogłoszone podczas ogólnopolskiej Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND w Warszawie.

Do tegorocznego konkursu na „Idola 2020” cieszyńskie koło Polskiego Związku Niewidomych zgłosiło dwie kandydatury:
- w kategorii „Idol środowiska” – doktor Agatę Plech
- w kategorii Instytucja/ Placówka Kultury/Firma– Galerię Bielską BWA

Dzięki głosom osób z naszego powiatu zarówno doktor okulista Agata Plech oraz Galeria Bielska BWA dostały się na ogólnopolską listę kandydatów.

Oto streszczenia zgłoszonych kandydatur:

„Kandydaturę doktor nauk medycznych Agaty Plech W głównej mierze opieramy na fakcie wielkiego zaangażowania Pani doktor w wielką wręcz społeczną pomoc na rzecz środowiska osób z dysfunkcją wzroku z terenu powiatu cieszyńskiego, ale również innych osób niepełnosprawnych z innymi dysfunkcjami. Dr Agata Plech jest lekarzem okulistą z przeszło 20 letnim doświadczeniem w leczeniu chorób oczu. Od kilku lat jest ordynatorem oddziału okulistyki cieszyńskiego szpitala śląskiego oraz właścicielką Gabinetu Okulistycznego „BeskidMed”…”

„Galeria Bielska BWA kilka lat temu włączyła do swoich propozycji organizowanie wydarzeń skierowanych do środowiska osób niewidomych i słabowidzących. W 2017 roku galeria rozpoczęła akcję „Dotknij sztuki” – haptyczne oprowadzanie po wystawach dla osób niewidomych. Nie wszystkie wystawy umożliwiały takie zwiedzanie, ponieważ z wieloma dziełami sztuki nie można mieć bezpośredniego kontaktu ze względów na ich bezpieczeństwo, kruchość, zabezpieczenie szybą itp. Jest jednak duża grupa obiektów, rzeźb, obrazów, rycin i rysunków, które można „oglądać” z pominięciem wzroku, badać je haptycznie za pomocą zmysłu dotyku. Galeria udostępniła osobom niewidomym i niedowidzącym te wystawy, które dawały taką możliwość. Zorganizowała 10 oprowadzań, w większości dla osób niewidomych lub z inną niepełnosprawnością. Stale organizuje interesujące warsztaty artystyczne dla środowiska niewidomych: malarskie, ceramiczne oraz w technice bibułkarstwa…”

Aby oddać głos należy odwiedzić link: http://idol.szansadlaniewidomych.org , a reszta już jest czytelna i prosta. Należy pamiętać aby po oddaniu głosu potwierdzić go z wiadomości, która przyjdzie na adres e-maila.

Głosowanie ogólnopolskie trwa w dniach 22 lipca – 23 sierpnia br. Zapraszam do oddania głosu na przyjaznych osób z naszej okolicy.

Andrzej Koenig

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: