Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Idą mrozy, reagujcie!

Od początku tego roku z powodu wychłodzenia w naszym kraju zmarło już 8 osób. Od kilku dni temperatury w nocy spadają poniżej zera. Śmiertelnemu wychłodzeniu ulegają nie tylko bezdomni czy nietrzeźwi, ale też chorzy, czy starsi, których możemy wziąć za pijanych.

Śląska policja apeluje, by w tym okresie zwracać szczególną uwagę na warunki, w jakich przebywają osoby bezdomne, starsze, ważne, by nie zostawiać też nietrzeźwych samym sobie: - Nie okazuj takim osobom niechęci. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 997, aby uchronić kogoś od zamarznięcia i uratować jego życie - apelują śląscy policjanci.

Warto pamiętać, że na wychłodzenie organizmu narażone są osoby bezdomne, a także te, które mają dach nad głową, lecz mieszkają samotnie i często z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami, takimi jak ogrzanie mieszkania. Kolejna grupa to nietrzeźwi: - Wśród osób zagrożonych wychłodzeniem organizmu w okresie występowania niskich temperatur są także nietrzeźwi, którzy z powodu wypitego alkoholu nie odczuwają zimna. Apelujemy, aby nie przechodzić obojętnie obok człowieka, któremu grozi zamarznięcie. Jeden telefon może uratować ludzkie życie - zauważa zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji.

(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: