Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ich celem - sztandar dla straży

Zawiązał się Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru dla Komendy Powiatowej PSP w Cieszynie. Ma zebrać pieniądze na sztandar dla Komedy Powiatowej PSP w Cieszynie.

 - W związku z rozpoczęciem procedury nadania Sztandaru dla Naszej Komendy, jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniu 18.06.2024 r., w budynku Starostwa Powiatowego w Cieszynie, dzięki inicjatorom, powstał Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru dla Komendy Powiatowej PSP w Cieszynie, którego celem jest ufundowanie Sztandaru dla Komendy Powiatowej PSP w Cieszynie. Inicjatorami powstania  Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru zostali:

- Janina ŻAGAN – Starosta Cieszyński,

- Tomasz BUJOK – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Cieszynie

- Gabriela STASZKIEWICZ - Burmistrz Miasta Cieszyna

- st. bryg. Wojciech KRUCZEK – Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej

- Aleksy SWOBODA – Skarbnik Powiatu Cieszyńskiego

- kpt. Sylwia WISEŁKA-ŻUCHOWICZ – Główna Księgowa Komendy Powiatowej PSP w Cieszynie – informuje  Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie st. asp. Jakub Maciążek

 Inicjatywa powstania Społecznego Komitetu jest formą podziękowania cieszyńskim strażakom za służbę na rzecz mieszkańców powiatu cieszyńskiego.

Przewodnictwo nad Komitet objęła Janina Żagan – Starosta Cieszyński, Wiceprzewodniczącym Komitetu został Tomasz Bujok, a członkami: Gabriela Staszkiewicz, st. bryg. Wojciech Kruczek – Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. Aleksy Swoboda został Sekretarzem Komitetu, zaś Skarbnikiem Komitetu kpt. Sylwia Wisełka-Żuchowicz.

W trakcie spotkania zaakceptowano i przyjęto również Akt Założycielski Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru dla Komendy Powiatowej PSP w Cieszynie, który następnie został podpisany przez jego członków. Członkowie przyjęli również jednogłośnie Uchwałę nr 1 społecznego Komitetu dotyczącą sposobu i zakresu działalności Komitetu.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-06-20 15:06:36
miriam11: Po zdjyńciach żech myśloł że jaki film kryncom, kapke te mundury mie zmyliły.
2024-06-20 15:16:09
Mach: Beztroska władz powiatowych wobec nadchodzących zagrożeń ze wschodu jest godna politowania. To Pani starościna wraz z komendantem zawodowej straży pożarnej, zamiast wystąpić do mieszkańców powiatu i zaapelować głównie do radnych powiatowych o środki na obronę cywilną (przecież pochopnie postanowili wydać w najbliższych 5 latach 1,5 mln zł na stworzone dla dodatkowych 3 członków zarządu powiatu etaty) postanowili zająć się zbiórką środków na sztandar dla PSP w Cieszynie. Znów pozór pracy, no i oczywiście autoreklama w mediach.Pomijam, że Ochotnicze Straże Pożarne już dawno takowe posiadają bez angażowania urzędników tak " wysokiego" szczebla, że środki na ten cel mogą zebrać sami strażacy zawodowi jak uczynili to ci ochotnicy np. z Mnisztwa czy Puńcowa dzięki swojej zaradności i zaangażowaniu lokalnych społeczności. Rozumiem ,że zdaniem pani Starościny nie ma mieszkańców powiatowych a są jej zdaniem jedynie mieszkańcy gmin i zawodowcy nie mają gminnego zaplecza to przecież sztandar to koszt 15 tys. złotych- mniej więcej jedna pensja starościny, która jest już emerytką i ma z czego żyć a tu Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru , który trzeba zawiązać, który musi napisać sprawozdania,i kilkanaście razy się zebrać, który musi środki zaksięgować, przeprowadzić zbiórkę ,zlecić wykonanie sztandaru, w końcu go rozliczyć a na końcu zrobić uroczyste przekazanie i wreszcie komitet rozwiązać. Słuchajcie zacni przedstawiciele naszej władzy łacznie z komendantem PSP- sytuacja jest poważna, zajmijcie się budową studni głębinowych (8000 zł/szt,) zakupujcie agregaty prądotwórcze 3000zł/ szt wykonajcie w ich sosiedztwie zbiorniku na wodę do gaszenia pożarów, zgromadźcie sprzęt gaśniczy i ratunkowy dla ludności cywilnej w poszczególnych dzielnicach miasta , wiejskich przysiółkach i skończcie z tą zabawą,dziecinadą na wysokich szczeblach lokalnej władzy. Zacznijcie coś robić wszak nie wyciągcie żadnych wniosków z tego co ma miejsce dziś w Ukrainie. Za pochopnie wydane środki na 3 nadliczbowych członków zarządu można by było kupić 40 szt agregatów prądotwórczych za 120 000zł, wywiercić 40 studni głębinowych za 320 000zł a za pozostałe 60 000zł zakupić sprzęt ratunkowy, nosze, łopaty, apteczki ,podnośniki itd w okresie najbliższych 3 lat, a to co pozostanie z owych 1,5 mln wydać na szkolenia lokalnych cywilnych zespołów ratowniczych. Wystarczy jedynie podziękować tym radnym którzy nie bacząc na potrzeby lokalnej społeczności postanowili ją pozbawić na rzecz swoich pensyjek 1,5 mln zł by starościna ze starostą utrzymali się przy władzy. Żenujące.
2024-06-20 17:49:50
koszor: Zgadzam się w 100%. Tylko ślepy nie widzi zagrożenia.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: