Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

I, że Cię nie opuszczę...

Kiedy pół wieku temu przysięgali sobie miłość na dobre i na złe. Niedawno odebrali medale za długoletnie pożycie małżeńskie od samego prezydenta. Zgodnie przyznają, że żyli w zupełnie innych czasach - kiedy się coś psuło, to wtedy się naprawiało, a nie wyrzucało do kosza.

Piętnaście par z gminy Skoczów odebrało medale za długoletnie pożycie małżeńskie. W skoczowskim ratuszu odznaczenia prezydenckie wręczyli włodarze gminy Skoczów. Przy okazji tej uroczystości nie zabrakło pytań, o to jak przeżyć ze sobą pół wieku. – Życzę dalszych pomyślności i zdrowia i żeby młodzi brali Was za wzór, bo teraz rozwód bierze się z byle powodu, na przykład jeśli mąż żonie nie kupi nowej sukienki – mówił przewodniczący Rady Miejskiej Skoczowa, Tadeusz Koniarczyk. Piotr Rucki, zastępca burmistrza Skoczowa podziękował za wszelkie dobro, którego dokonani jubilaci – Dziękuję Wam za to co zrobiliście dla dzieci, wnuków i naszego miasta  – mówił Piotr Rucki.

Mawia się że małżeństwo to sztuka przetrwania. Jak przeżyć pół wieku w tym stanie? Miłość, sztuka kompromisu i wyrozumiałości – te cechy najczęściej wymieniają pytane o receptę na półwiecze pary. Anna i Stefan Frącz poznali się na akademii, połączyło ich nie tylko uczucie, ale też praca społeczna. – Obydwoje byliśmy społecznikami. Recepta na udane małżeństwo? Szacunek i przywiązanie do siebie – stwierdzają po wspólnie przeżytych 50 latach.

Ilonę i Franciszka Fidrych dzieliło 300 km, ale połączyło ważne uczucie. -– Nie ma recepty na znalezienie męża, to mąż mnie znalazł – śmieje się pani Ilona. Mimo odległości, która ich dzieliła uczucie rosło i po nie całym roku stanęli na ślubnym kobiercu.

Receptę na dożycie złotych godów z przymrużeniem oka podał Roman Cyganek. -– Trzeba ślub brać szybko. Wtedy można dosyć takiego jubileuszu – mówił.


Pary które odebrały medale:


Aniela i Władysław SZOSTOK – SKOCZÓW
Anna i Franciszek SOSNA – PIERŚCIEC
Krystyna i Jerzy RASZKA – SKOCZÓW
Cecylia i Gustaw PLINTA – WILAMOWICE
Maria i Franciszek KWIECIŃSCY – SKOCZÓW
Maria i Adolf KUBACZKA – OCHABY MAŁE
Genowefa i Zygmunt KOSIACCY – SKOCZÓW
Zofia i Roman KASZA – OCHABY WIELKIE
Emilia i Erwin JANIK - SKOCZÓW
Lidia i Marian GREMLIK – HARBUTOWICE
Anna i Stefan FRĄCZ – SKOCZÓW
Ilona i Franciszek FIDRYCH – HARBUTOWICE
Wanda i Józef CZYŻ – SKOCZÓW
Barbara i Roman CYGANEK – SKOCZÓW
Hermina i Karol BAŻANOWSCY – SKOCZÓW

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: