Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: radny Krzysztof Herok rzucił legitymacją PO

Radny Krzysztof Herok zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego koła PO w Cieszynie i wystąpił z partii. Powody swojej decyzji opisał w liście otwartym. Zarzuca, że PO stała się partią ''układów, blokowanych dyskusji, ochrony swoich politycznych wpływów i stołków''.

"18 czerwca złożyłem "legitymację" członka Platformy Obywatelskiej i wystąpiłem z partii rezygnując z funkcji wiceprzewodniczącego cieszyńskiego Koła PO. Pozwalam sobie Panu i opinii publicznej wyjaśnić powody mojej decyzji" - napisał cieszyński radny Krzysztof Herok w liście otwartym do Jana Olbrychta, przewodniczącego koła PO w Cieszynie.

"Dziś PO stała się partią układów, blokowanych dyskusji, ochrony swoich politycznych wpływów i stołków. Ochrona stanowiska wiceburmistrza dla członka PO Adama Swakonia nie może zmuszać do legitymizowania złych rządów i praktyk" - uważa Krzysztof Herok, który nie chce poddać się dyscyplinie partyjnej, która nakazuje radnym PO głosowanie za przyjęciem absolutorium dla burmistrza Mieczysława Szczurka, pomimo negatywnej opinii Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Cieszynie.

Radnemu nie podoba się także polityka obecnych władz miasta: "Cieszynowi brakuje wizji rozwoju, planów na pozyskiwanie inwestycji oraz odpowiedzi na aktualne problemy mieszkańców. W zamian, przez ostatnie lata staliśmy komunikacyjną pustynią, zagrożone są najważniejsze inwestycje, a samo miasto stało się obiektem kpin i licznych żartów ze względu na fatalny stan dróg". Wedle Krzysztofa Heroka, miasto nie prowadzi żadnej polityki na rzecz wspierania małych i średnich przedsiębiorców.

W liście otwartym znalazł się także sprzeciw "wobec okoliczności - opisywanych w lokalnych mediach - wyboru dyrektora COK "Dom Narodowy". Obrady komisji konkursowej, z których w nie do końca zrozumiałych okolicznościach specjalnie wyklucza się jednego z członków (przedstawiciela Rady Miejskiej), zasługują na moją absolutną krytykę i niezgodę. Cieszynowi brakuje wizji współpracy z organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury".

Krzysztof Herok odmówił nam komentarza. - Wszystko co chciałem powiedzieć zawarłem w liście - mówi. W swoim stanowisku napisał, że jego niezgoda na dotychczasową politykę władz miasta była "sygnalizowana opinii publicznej, jak i władzom Platformy Obywatelskiej".

Krzysztof Herok ma 40 lat. Jest absolwentem Wydziału Etnologii UŚ w Cieszynie, żonaty, ma dwóch synów. W Platformie Obywatelskiej był od 2009 roku, pełnił fukcję wiceprzewodniczącego koła PO w Cieszynie. Jest radnym Cieszyna, sprawuje funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Rewizyjnej oraz wiceprzewodniczącego Komisji Rozwoju, Gospodarki i Finansów.

(łg)

Przeczytaj list otwarty

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: