Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

I sesja Rady Powiatu Cieszyńskiego

Wiemy już kto będzie rządził powiatem cieszyńskim (2018-2023). Starostą został Mieczysław Szczurek. Wicestarostą Janina Żagan. Przewodniczącym Rady Powiatu Cieszyńskiego Stanisław Kubicius.

Pierwsza Sesja Rady Powiatu Cieszyńskiego rozpoczęła się od wręczenia zaświadczeń o wyborze radnego, a także złożenia ślubowania przez radnych. Następnie radni wybrali komisję skrutacyjną, która przeprowadziła wybory nowego przewodniczącego rady. Zgłoszono dwie kandydatury. Był to Florian Sikora oraz Stanisław Kubicius. Radni głosowali w sposób tajny. Przewodniczącym rady został Stanisław Kubicius otrzymując 16 głosów. Po podjęciu w tej sprawie uchwały, przy 5 głosach wstrzymujących, rozszerzono porządek obrad o kolejne punkty – wybór starosty cieszyńskiego, wicestarosty, członków zarządu oraz wiceprzewodniczących rady powiatu. Procedura głosowania w każdym przypadku wyglądała tak samo. 

Na stanowisko starosty zgłoszono dwie kandydatury – Janusza Króla oraz Mieczysława Szczurka. Starostą został Mieczysław Szczurek otrzymując 16 głosów. Janusz Król otrzymał 13 głosów. W tej sprawie podjęto uchwałę przy 6 głosach przeciwnych i jednym wstrzymującym. 

Mieczysław Szczurek na stanowisko wicestarosty zgłosił radną Janinę Żagan. Na kandydatkę oddano 16 głosów, 11 osób głosowało przeciw, 2 osoby wstrzymały się. Kolejnym krokiem było podjęcie uchwały. Następnym punktem był wybór członków zarządu. Starosta Szczurek zgłosił następujące osoby: Stanisława Malinę, Marcina Ślęka oraz osobę spoza rady Christiana Jaworskiego. Kandydaci Stanisław Malina oraz Marcin Ślęk w drodze głosowania otrzymali wymaganą liczbę głosów. Natomiast Christian Jaworski nie. W zaistniałej sytuacji starosta Mieczysław Szczurek ponowił jego kandydaturę. Radni głosowali jeszcze raz już tylko na Jaworskiego, ale i tym razem nie uzyskał on wymaganej liczby głosów. Wyznaczono więc nowy termin sesji na następny tydzień w porządku której znajdzie się głosowanie na brakującego członka zarządu. Rada przyjęła uchwałę tylko o wyborze dwóch członków zarządu.

Ostatnim punktem obrad wczorajszej (20.11) sesji był wybór wiceprzewodniczących rady powiatu. Ponieważ nie wybrano trzeciego członka zarządu Janusz Król złożył wniosek by wybrać, póki co, tylko jednego wiceprzewodniczącego rady. Tak też się stało. Zgłoszono kandydaturę Jerzego Nogowczyka, na którego oddano 29 głosów. W tej sprawie przyjęto również uchwałę.

 

MSZ

  • Zobacz zapis sesji na żywo:
źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-11-21 10:04:50
A.K: No to Powiat leży i liczy.
2018-11-21 10:07:23
A.K: No to Powiat leży i kwiczy.
2018-11-21 10:11:32
bronek91: Jak patrzę na skład rady, mam wrażenie iż obserwuję sesję ale Trybunału w Norymberdze. Natomiast Panu Staroście gratulujemy i postaramy się jak najbardziej umilić sprawowanie stanowiska.... Zważywszy, za czyjej kadencji zniknął dworzec z krajobrazu Cieszyna, to nie wróży dobrze powiatowi..... Mam nadzieję iż starostwo nie pójdzie śladem UM Skoczów i nie zdarzy się zgubienie 2 mln PLN.....
2018-11-21 12:00:15
krzysztof.mm: Nogowczyka pamiętać będziemy jedynie za obrzydliwą, partyjniacką próbę wciśnięcia Cieszynowi na siłę ronda Kaczyńskiego
2018-11-21 16:46:08
knefel: ja-sioKrzysio jak widać nowy starosta wybrał sobie godną siebie następczynię. Nie daleko jabłko pada od jabłoni. Ciekawe którym okiem wybierał, tym trzeźwym czy tym tradycyjnym.
2018-11-21 19:36:24
bronek91: Z tego co można zauważyć, nasze ELITY Z ELIT POLITYCZNYCH powiatu swoje korzonki zapuszczają już po organach kolektywnych pozostałych samorządów. Czyżbyśmy byli świadkami kształtowania się pseudo-samorządowych dynastii lokalnych Kimów? Czyżby młodsza wiekiem wersja starych wyjadaczy była jakoś bardziej ubogacona genetycznie lub z łaski BOGA/BOGÓW predestynowana do określonych funkcji?
2018-11-22 07:57:00
krzysztof.mm: sprostowanie: p. Nogowczyka niniejszym przepraszam za pomyłkowe przypisanie mu skandalicznej i kompromitującej inicjatywy J.Króla
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: