Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

I sesja Rady Gminy Chybie

We wtorek (20.11) zwołano pierwszą sesję nowo wybranej Rady Gminy Chybie. Jednym z ważniejszych punktów był wybór Przewodniczącego oraz Wiceprzewodniczącego Rady.

Pierwsza sesja Rady Gminy Chybie rozpoczęła się od wręczenia radnym zaświadczeń o wyborze oraz od złożenia ślubowania. Ważnym punktem był wybór Przewodniczącego Rady Gminy Chybie. Zgłoszono tylko jedną kandydaturę. W głosowaniu tajnym 14 głosów za przy 1 wstrzymującym się uzyskał Piotr Gmuzdek. Uchwałę w tej sprawie przyjęto jednogłośnie. Serdecznie dziękuję. Postaram się swoją funkcję pełnić godnie. Reprezentować godnie radę. Współpracować z Urzędem Gminy i z Panem Wójtem oraz ze wszystkimi jednostkami samorządowymi – mówił Gmuzdek.

Wiceprzewodniczącym Rady Gminy Chybie został Janusz Waleczek. Radny uzyskał w drodze głosowania 14 głosów za, przy jednym wstrzymującym.

Kolejnym punktem obrad było złożenie ślubowania przez Wójta Gminy Janusza Żydka. Wójt podziękował wszystkim mieszkańcom Gminy Chybie za oddane głosy. Dziękuję, że po raz drugi okazaliście mi zaufanie. Obiecuję, że nie zawiodę zarówno mieszkańców, jak i wszystkich Państwa. Deklaruję, że w tej kolejnej kadencji będę pracował jeszcze bardziej, wytrwalej, skutecznie. Dołożę wszelkich starań żeby tak było. Gratuluję wszystkim radnym Rady Gminy Chybie objęcia zaszczytnej funkcji, mandatu radnych. Gratuluję Przewodniczącemu i Wiceprzewodniczącemu, a także radnej Marii Pisarek. (…) Zapraszam wszystkich do współpracy – mówił Wójt Janusz Żydek.

Dodajmy, iż Maria Pisarek jest jedyną kobietą w Radzie Gminy Chybie. W zeszłej kadencji w radzie nie zasiadała żadna kobieta.

 

mszt

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-11-22 11:48:07
edward100: Wybrać PiS-owca na wójta to wstyd dla gminy.
2018-11-25 00:46:15
LiniaTrakcyjna: Najpierw z sld teraz z pisu wójta mamy. Skąd zawieje następnym razem?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: